Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

SK Baťa Zlín 1928-1945.jpgSokol Botostroj Zlín 1948-49.jpg

ZK Baťa Zlín 1945-1948.jpg

Sokol Svit Gottwaldov 1949-1952.jpgSpartak a Jiskra Gottwaldov 1952-1958.jpg

TJ Gottwaldov 1958-1990.jpg

SK Zlín, AC ZPS Zlín 1990-1997.jpg

HC ZPS Barum Zlín 1997-1999.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Hamé 2002-2007.jpg

HC RI Okna Zlín 2007-2009.jpg

 


ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE

Příspěvky

Berani reagují na změny pravidel

8. 9. 2010

ObrazekAž budete někdy během sezony nadávat na rozhodčí, zamyslete se, zda čirou náhodou nerozhodl správně. Před nadcházejícím ročníkem totiž došlo k několika zásadním změnám v pravidlech. Co si o nich myslí hráči a trenéři extraligových hokejistů Zlína čtěte kliknutím na logo klubu uvnitř článku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE | Komentářů: 1

Hodnocení a rozbor uplynulé sezony 2008/09, aneb jak Berani předčili veškeré předpoklady

20. 3. 2009

ObrazekSezona 2008/09 je již pro zlínský hokej minulostí a stejně jako každý rok nastává čas rekapitulování a zhodnocení jejího průběhu. Dopadla mnohem lépe, než ta předchozí. Lze z ní vypíchnout více pozitivních, než negativním věcí a fanoušci si ji letos skutečně užili. Pojďme tedy cestovat v čase a připomeneme si, jak vlastně letošní extraligová jízda ve žlutomodrém podání začala. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE | Komentářů: 0

Žiletky stranou, začínáme!

25. 2. 2009

ObrazekEmoce. Napětí. Radost a zklamání. To je jen krátký výpis toho, čeho se v následujících dnech dočkáme. Bude toho ještě mnohem více. Začíná jít do tuhého, již není cesta zpět, hraje se na doraz. Nikdo svou kůži nedá lacino. I letos chce každý bojovat a následně i pozvednout nad hlavu mistrovský pohár pro extraligového šampiona. Touží po něm 8 nejúspěšnějších mužstev základní části, které si vydobyly vstupenku do play off, dočká se pouze jeden, ten nejlepší!

 
Celý příspěvek | Rubrika: ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE | Komentářů: 0

OČKO, DĚKUJEME, NEZAPOMENEME

13. 9. 2008

Miroslav OkálVe Zlíně se ve čtvrtek konala velká sláva. A to nejen proto, že na první domácí zápas nové sezony přijel loňský finalista extraligy. Věrné příznivce zajímalo ještě něco jiného. Loučil se totiž hráč, který se zapsal nesmazatelným způsobem do srdcí všech fanoušků zlínských Beranů. Hokejista, ale především člověk, který v místním hokeji zanechal hlubokou stopu. Není jím nikdo jiný, než dlouholetý kapitán MIROSLAV OKÁL, jenž se včera zařadil mezi „nesmrtelné“ hráče ledního hokeje ve Zlíně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE | Fotografie: | Komentářů: 1

Pracovní cesta do Kravař, aneb co se jindy nedozvíte...

17. 8. 2008

Tento doprovodný článek je o pozadí posledních tří rozhovorů, které jsem uskutečnil ve sportovním areálu Buly Aréna v Kravařích. Najdete v něm, co se v oficiálním interview nedozvíte. Jak probíhala cesta a jaká atmosféra panovala celé čtvrteční dopoledne? Dlouho jsem přemýšlel, zda ho vůbec napsat, jestli to bude někoho zajímat. Rozhodl jsem se kladně, protože čtvrteční dopoledne bylo pro mně vyjmečné i z jiného pohledu, než toho žurnalistického. Názor jsem si již udělal, teď je na vás, na samotných čtenářích, jaký úsudek a pohled zvolíte na následující řádky...

 
Celý příspěvek | Rubrika: ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE | Komentářů: 0

Představy o objemu letní přípravy se podařilo splnit, hodnotí kouč Venera

1. 7. 2008

ObrazekDevět náročných týdnů suché přípravy je u konce. Tak jak bylo předem domluveno, hlavní trenér zlínských hokejistů ZDENĚK VENERA poskytl pro stránky zlínských fanoušků  zhodnocení a ohlédnutí za touto, mnohdy neoblíbenou, ale nutnou částí sezóny. V pondělí 30.6 začala hráčům třítýdenní dovolená, po které se všichni sejdou 21.7 na ledě.

 
Celý příspěvek | Rubrika: ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE | Komentářů: 0

Rozbor sezony 2007/08, aneb co všechno stojí za neúspěchem?

7. 4. 2008

Před několika dny skončila zlínským hokejistům sezona a nastoupili na dovolenou. Někdo Obrazekmůže namítnout, zda-li vůbec zaslouženou.  Konečným 13.místem Berani vyrovnali nelichotivé postavení ze sezony 2002/03, avšak již v následujícím ročníku se ve Zlíně slavil mistrovský titul. Všichni doufají, že historie se bude opakovat a každý v tom hledá nějakou podobnost, či souvislost. Nejen to, ale i shrnutí a komentář sezony 2007/08, která se v každém případě zapíše do historických kronik, jako neúspěšná vám přináším v následujícím článku. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE | Komentářů: 1

Jak jsem poznal Jaroslava Balaštíka, aneb …

4. 11. 2007

ObrazekV tomto článku vám přináším podrobné představení aktualně nejlepšího střelce zlínského klubu JAROSLAVA BALAŠTÍKA. Přečtete si jeho hokejový příběh, který popisuje začátky, výstup na hokejový Olymp i návrat do rodného kraje. Popisuje své pocity, i ostatní hodnotí jeho samotného, jako hráče, i jako člověka. Nemůžou chybět charakteristické vlastnosti, herní slabiny a především přednosti a zbraně, kterými byl obdařen. Avšak postavení, které momentálně má si musel tvrdě vydřít a vybojovat. Nic nedostal zadarmo. Jak se dostal k tréninku se železnými puky? To a ještě mnohem více, vám prozradí tento obsáhlý článek. 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE | Komentářů: 0

Protekce? Naprostý nesmysl!

7. 9. 2007

ObrazekTrenér Bokroš je mnoha odborníky, fanoušky i novináři považován za velmi kontroverzního trenéra a člověka. Ne každý s ním vyjde v dobrém, na což doplatili i někteří hráči, kteří si s ním lidsky nerozuměli. Nikdo mu však nevezme, že svou práci dělá více než dobře. Jsou za ním výsledky i úspěchy, které přitahuje jako magnet. Temperamentní, energický a impulsivní kouč si ve Zlíně získal respekt. Jeho devízou je taktika a do detailu propracovaný defenzivní systém, který ve Zlíně praktikuje od svého příchodu. Tento článek však není o profilu jeho osobnosti, ale spíše má poukázat na Bokroše jako otce i jeho syna Tomáše, případně Lukáše a můj osobní názor na příchod mladšího z jeho synů do Zlína.

 
Celý příspěvek | Rubrika: ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE | Komentářů: 0

Jak jsem poznal Marka Ivana...

26. 4. 2007

Obrazek

To jméno budí respekt. Doprovází ho pověst problémového hráče, provokatéra s drsnými rysy ve tváři. Produkuje důrazný způsob hry. Jeho profil osobnosti, jak po lidské stránce osobnosti, tak  jeho hokejové přednosti i neřesti přiblížím v tomto článku. Poodkryji jeho soukromí a zjistíme, co si o jeho osobě myslí další lidé, rodina, trenéři, nebo fanoušci. Nebudou chybět ani jeho mnohdy tvrdá, nekompromisní až kontroverzní vyjádření.

 
Celý příspěvek | Rubrika: ROZBORY, NÁZORY A KOMENTÁŘE | Komentářů: 0