Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

SK Baťa Zlín 1928-1945.jpgSokol Botostroj Zlín 1948-49.jpg

ZK Baťa Zlín 1945-1948.jpg

Sokol Svit Gottwaldov 1949-1952.jpgSpartak a Jiskra Gottwaldov 1952-1958.jpg

TJ Gottwaldov 1958-1990.jpg

SK Zlín, AC ZPS Zlín 1990-1997.jpg

HC ZPS Barum Zlín 1997-1999.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Hamé 2002-2007.jpg

HC RI Okna Zlín 2007-2009.jpg

 


kuriozity Zlína

PŘIJELI POZDĚ, ODJELI DŘÍVE. ABY STIHLI VLAK

10. února 1929 SK Baťa - Přerov 1:2: „Zápas hrán byl pouze dvě třetiny hry normální hrací doby vzhledem k tomu, že mužstvo Viktorie dojelo k zápasu o hodinu později vinou nepravidelného vlakového spojení a odešlo ze hřiště opět dříve, aby stihlo vlak zpáteční a dostalo se včas do Přerova, kde odpoledne hrálo na svém kluzišti druhý zápas,“ psal tehdejší tisk. To ovšem nebylo vše. „Správný výsledek zápasu byl vlastně 2:2, jelikož Hobl vstřelil krásný regulérní gól. Ten však nebyl soudcem zápasu panem Mičíkem i přes protesty hráčů Viktorie Přerov uznán. Velký mráz byl na závadu hře i návštěvě. Vše bylo neregulérní.“

SPÁT NA HOTELU? NE, USTLALI SI VE SKLEPĚ

19. října 1960 Chomutov - Gottwaldov 8:3: Dnes hráči přespávají v hotelech, mají své pohodlí a klid. Přespat v posteli je samozřejmost, že? Jenže v roce 1960, před třetím zápasem Gottwaldova v nejvyšší soutěži hráči přečkali noc ve sklepě v dalekém Chomutově... Odjeli s porážkou 3:8.

INZULTACÍ PŘIŠLI O ODMĚNU. WINNIPEG NEPŘIJEL

2. ledna 1961 Gottwaldov - AIK Stockholm 6:2: Původně měl Gottwaldov vyzvat Winnipeg, jenže po inzultaci rozhodčího Charousem v zápase proti Spartaku Sokolovo ševci o tuhle "odměnu" v podobě konfrontace s kanadským týmem přišli. A vyzvali "jen" tehdy pětinásobného a celkově sedminásobného mistra Švédska AIK Stockholm. A takhle to dopadlo...

OHŇOSTROJ OPOZDIL ZÁPAS

22. listopadu 1961 Poprad - Gottwaldov 1:5: Ohňostroj posunul hokejový zápas hokejistů Gottwaldova v Popradu o hodinu později. Nakonec si ševci odvezli výhru 5:1.

FANOUŠCI NA ZIMÁKU VYHODILI POJISTKY

10. prosince 1963 Gottwaldov - Bratislava 3:6: Šest tisíc fanoušků Gottwaldova řádilo. Drobnými papírky doslova ustlali ledovou plochu a některý z rozzuřených fandů dokonce vyhodil pojistky hlavního vedení. Čtvrt hodiny byla na zimáku totální tma... Porážce 3:6 nezabránili. 

BRANKÁŘ SKÓROVAL. Z NÁJEZDU

Brankářova penalta - Zapeklitý problém přinesl zápas Zlína s Kladnem v sezoně 1964/65. Valaši získají penaltu - a kdo se ji nehrne provést, jako Jaromír Přecechtěl! Odložil brankářskou rukavici i "lopatu"", vypůjčil si hráčskou hůl a chladnokrevným překonáním kolegy od naproti Miroslava Termera vstoupil do historie jako první československý brankář, který vstřelil gól.

AUTOBUSEM BEZ PŘEDNÍHO SKLA

10. prosince 1967 Gottwaldov - ZKL Brno 2:3: Umíte si představit jet autobusem v prosinci bez předního skla? Ne? Právě takhle totiž hokejisté Brna cestovali v roce 1967 část cesty na zápas do tehdejšího Gottwaldova. Zpět už jel Nadrchal a spol. v teple a také s výhrou 3:2...

VLASTNÍ GÓL DOCÍLENÝ PŘI SIGNALIZOVANÉM VYLOUČENÍ

17. ledna 1982 Č. Budějovice - Gottwaldov 2:3 pp. Za stavu 1:1 po faulu Kociána rozhodčí Kokš signalizoval vyloučení, brankář Českých Budějovic Gula byl na střídačce, když jihočeský střelec Čech vyslal ostrý kotouč na zadní mantinel, adresátem měli být obránci na modré čáře, Dvořákovi však pryž proklouzla a slabou tečí mírně vychýlena zamířila do opuštěné branky…. tenkrát ještě gól platil jako vlastní.

BOUŘE NA MOŘI

23. prosince 1982: Při zpáteční cestě ze švédského turné zastihla výpravu hokejistů Gottwaldova na moři bouře, což řada hráčů odnesla mořskou nemocí a museli vyhledat lékařskou pomoc. Více zde

GÓL Z KALUŽE

31. března 1995, 4. zápas finále Zlín - Vsetín 1:2 v prodloužení: Tehdy 20letý hokejový obránce Zlína Pavel Kowalczyk právě v 18. vteřině prodloužení čtvrtého zápasu valašského finále mezi Zlínem a Vsetínem v kaluži vody zapomněl černou gumu a zlínský odchovanec a kapitán Valachů Rostislav Vlach odšpuntoval šampaňské. Více ZDE

VLACH TREFIL VLASTNÍ KLEC. GÓL PŘIPSÁN GÓLMANOVI

24. října 2014 Zlín - Kometa Brno 3:6: Nešťastníkem byl zlínský útočník Roman Vlach, jenž vlastní prázdnou klec trefil v zápase proti Kometě Brno. Gól byl tehdy připsán brankáři Brna Marku Čiliakovi, který se dotkl puku jako poslední. V historických statistikách je zapsán jako druhý brankář (po Dominiku Furchovi), který vstřelil gól. „Budu muset dát něco do kasy. Ale rád to udělám,“ poznamenal spokojený „střelec“ Čiliak.

KDYŽ VYHRAJE POČASÍ

14. září 2014 Kometa - Zlín (nedohráno) V Brně donutila opakovat zápas hustá mlha. „To je o zdraví. Ukončíme to a pojedeme domů," bylo slyšet v ruchových mikrofonech z úst vůdce Zlína Petra Čajánka během rozpravy kapitánů s rozhodčím už v čase 8:56, kdy po dohodě obou stran byly oba týmy poslány do kabin. V čase 13:03 bylo po telefonátu rozhodčího s ředitelem extraligy Josefem Řezníčkem rozhodnuto, že bitva dvou nejlepších týmů loňského ročníku zůstane nedohrána. „Tohle jsem nikdy nezažil. Gólmani ani neviděli puk," kroutil hlavou Čajánek a ve stejném duchu hovořili i následně na tiskové konferenci oba hlavní trenéři. V dohrávce Zlín padl gólem necelé tři minuty před koncem 3:4. Více zde

TECHNICKÉ GÓLY

27. října 2014 Zlín - Olomouc 2:3 sn.: „Gól, který svět neviděl,“ komentoval svůj vítězný „zásah“ útočník Olomouce Pavel Patera. Zásah to ostatně byl, ale vyšší moci rozhodčího Hradila. Poté, co se brankář Zlína Kašík vrhl pod nohy Patery a kotouč mířil o pár desítek čísel vedle do rohu, ukázal Hradil: Gól platí! Jenže mylně, čemuž dala disciplinární komise dodatečně za pravdu. Body to však Zlínu nevrátilo.

GÓLY PŘÍMO Z VHAZOVÁNÍ

31. října 2014 Liberec - Zlín 3:2: V čase 31:22 se na vhazování proti Říčkovi postavil zkušený slovenský útočník Branko Radivojevič. To jemu byla připsána vítězný gól, který byl zároveň pro něj druhý v dresu Bílých tygrů. Při buly kotouč ještě lehce tečoval, ale následně zlínský útočník zasáhl puk čepelí s takovou razancí, že Kašík nestačil reagovat a zvýšil na průběžných 3:1. „Takových gólů by chtěl mít každý hráč deset za sezonu. Bylo to totiž téměř bez práce,“ glosoval celou situaci v televizním studiu Bully hokejový expert České televize a bývalý útočník Martin Hosták.

DALŠÍ VLASTŇÁK. BLAŤÁK SE BÁL SPECIÁLNÍ TAXY

22. února 2017 Vítkovice - Zlín 2:4: V 11. minutě v ponechané výhodě při signalizovaném vyloučení Okála od mantinelu posílal Roman přihrávku tak nešťastně, že zacílil do vlastní opuštěné klece. Trefa byla připsána Miroslavu Blaťákovi. „Doufám, že v kabině za takové góly nemáme vypsanou speciální taxu,“ rozesmál se bek Zlína Blaťák.

VLASTŇÁK PŘI SIGNALIZOVANÉM VYLOUČENÍ, PŘÍBĚH ČTVRTÝ

30. prosince 2019 Liberec - Zlín 2:1: Michal Bulíř, který při signalizované výhodě při vyloučení Honejska poslal zpoza branky kotouč do prázdné liberecké branky, kterou mezitím opustil gólman Hrachovina. Gól byl připsán Jakubu Šlahařovi, který se puku dotkl jako poslední ze zlínských. „Takový gól nepamatuju, nikdy jsem takový gól nedal,“ tvrdil Šlahař.

Podpořte web a pomozte jiným!