ObrazekJaromír Dragan se narodil 14.11. 1963 v Liptovském Mikuláši. Bývalý slovenský reprezentační brankář je známý z dlouhodobého působení v Košících, kde dosáhl výrazných úspěchů. Je federálním mistrem z roku 1986 a pyšnit se může i dvěma slovenskými mistrovskými tituly 1995 a 1996. Ve slovenské extralize odchytal na 450 zápasů. S hokejem začínal pozdě, ve třinácti letech v osmé třídě. Pyšnit se může i individuálním oceněním. V sezoně 1995/96 se stal nejlepším slovenským hokejistou, jehož vzory byli takoví velkání jako Dzurilla, Holeček, nebo Tretjak. Mimo košický dres oblékal ještě Liptovského Mikuláše, Topolčan, Zvolenu, Slovanu Bratislava a Zlína, kde však díru do světa neudělal.

V zápase ČR-SR získal bronz na ZOH 1992 v Albertville. Za Slovensko odchytal stále rekordních 56 zápasů. Mimo jiné i v klíčovém utkání proti Lotyšsku na MS skupiny B1995 v Bratislavě, které skončilo 4:3 a rozhodlo o postupu Slovenska do nejvyšší soutěže. Na ZOH 1994 v Lillehammeru obsadil slovenský tým 6 místo.

Dnes vlastní trenérskou licenci B a je šéftrenérem mládeže v extraligovém slovenském klubu Nitra.

Draganova anabáze ve Zlíně:

"Zcela rozhodně nám výrazně pomohl v několika zápasech. A mám tím na mysli především utkání v Pardubicích a Opavě. K jeho prvnímu zápasu ve Zlíně proti Litvínovu, které se mu skutečně nevydařilo, ale musím říct, že pod úrovní hrálo tehdy celé mužstvo. On sám to neutáhl a neodvedl, co se od zkušeného golmana očekávalo," říkal tehdejší manažer Bohumil Kožela.

33. kolo: Zlín - Litvínov 2:6

Střídán ve 31. minutě Hamrlou, inkasoval pět branek (1:5)

34. kolo: Opava - Zlín 3:4

Odchytal bez významějších výkyvů celé utkání.

35. kolo: Zlín - Plzeň 2:3

Ve vypjaté atmosféře držel remízu, sedm minut před koncem ale pustil gol z úhlu.

36.kolo: Pardubice - Zlín 3:3

Komentátoři označili výkon za výborný

37.kolo: Zlín - Sparta 5:3

Pustil vůbec první střelu utkání, už v 70 vteřině ho prostřelil M. Hlinka. Střídán ve 26. minutě za dílčího stavu 0:3, Hamrlou.

Od 38. do 46. kola náhradník

V čase olympijské přestávky si léčil virozu doma v Košicích. Kromě extraligových zápasů nastoupil ještě v utkáních přípravy se Šumperkem, Slovanem Bratislava a Trenčínem.