Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

SK Baťa Zlín 1928-1945.jpgSokol Botostroj Zlín 1948-49.jpg

ZK Baťa Zlín 1945-1948.jpg

Sokol Svit Gottwaldov 1949-1952.jpgSpartak a Jiskra Gottwaldov 1952-1958.jpg

TJ Gottwaldov 1958-1990.jpg

SK Zlín, AC ZPS Zlín 1990-1997.jpg

HC ZPS Barum Zlín 1997-1999.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Hamé 2002-2007.jpg

HC RI Okna Zlín 2007-2009.jpg

 


První TV zápas z Gottwaldova: o diagnóze z prohry a bacilech

16. 5. 2014

Byla to tehdy velká sláva. Psal se 2. leden 1968 a z tehdejšího Gottwaldova poprvé vysílali přímý přenos z hokejového zápasu. Tehdejší TJG hostila Teslu Pardubice a prohrála 0:3. Podle dochovaných údajů se hrál podprůměrný hokej.

„Shodou okolností dohledávám právě údaje o starých TV utkáních. Televizní historie je v tomto ohledu velmi málo popsaná," informoval Deník šéfkomentátor redakce sportu v České televizi Robert Záruba.

Přesto se podařilo zjistit, že tehdy na hokej dorazilo asi pět tisícovek diváků, což byla asi polovina z tehdejší kapacity zimního stadionu.

„Ostatní příznivci zůstali doma u televizních obrazovek. Mnozí z pohodlí, jiní ze zvědavosti, jak bude hala vypadat v televizi anebo jak komentátoři využijí prvního přenosu k seznámení sportovní veřejnosti a gottwaldovskou jednotou," psal tehdejší dobový tisk.

Podle něj vysílali v Baťově městě televizní pracovníci z Brna a hokej snímaly tři kamery. O komentář do éteru po celém tehdejším Československu se postaralo duo Luděk Brábník a Miloš Zouhar.

„Pojali ho až s příliš profesionálním fortelem. Myslíme si, že měli během prvního přenosu (zvláště při tak málo zajímavé hře) dostatek příležitostí k tomu, aby televizním divákům gottwaldovskou jednotu a vše, co souvisí s činností hokejového oddílu, více přiblížili. To, co diváci vidí na obrazovkách, už nepotřebuje až tak detailní komentář. Z toho si diváci zpravidla udělají obrázek sami. Rozhodně by je však zajímalo vše, co se děje mimo. Chyběl tomu labužnický pohled do zákulisí," kritizovaly tehdejší regionální noviny, které zveřejnily, že nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni brankář Pardubic Lacký, útočník Tesly Dolana a zlínský obránce Šíma. Všichni tři dostali od sponzora zápasu zlínské masny a okresního zemědělského sdružení tři vepřové hlavy.

Zatímco Pardubice už byly na kamery zvyklé, pro domácí hokejisty a také sudí byly kamery snímající každý jejich pohyb velkou neznámou. „Ty kamery v zádech každý hráč i rozhodčí nesporně cítí. A ke klidu nepřispívají," tvrdil sudí Pažout, který řídil utkání společně s Markem a Špalkem.

„Diagnóza jasná: Bacil televizní," měly jasno noviny, kdo za porážku může.

GOTTWALDOV – PARDUBICE 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: Dolana, Bořek, Müller. Rozhodčí: Pažout – Marko, Špalek. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Valášek 28 – Lacký 35.

TJ Gottwaldov: Valášek – Tomaník, Šíma, Pokorný, Svojše – Bavor, Vašek, Heim – Maršík, Kožela, Přikryl – Kaščák, Poláček (21. Koutný), Trtílek. Trenér: Kobranov.

Daniel Ostrčilík, Zlínský deník

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář