Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

SK Baťa Zlín 1928-1945.jpgSokol Botostroj Zlín 1948-49.jpg

ZK Baťa Zlín 1945-1948.jpg

Sokol Svit Gottwaldov 1949-1952.jpgSpartak a Jiskra Gottwaldov 1952-1958.jpg

TJ Gottwaldov 1958-1990.jpg

SK Zlín, AC ZPS Zlín 1990-1997.jpg

HC ZPS Barum Zlín 1997-1999.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Hamé 2002-2007.jpg

HC RI Okna Zlín 2007-2009.jpg

 


Kluci mě podrželi, děkoval spoluhráčům brankář Sedláček

24. 10. 2008

Jakub SedláčekZlínská pevnost se otřásla, nakonec však Orlí nápor vydržela.  Přestože domácí v utkání dvakrát prohrávali, opět se mohli radovat z tříbodového zisku. Vítěznou brankou se blýskl Andrej Kollár, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu z domácího týmu. Bezchybným výkonem se fanouškům představil i juniorský brankář Jakub Sedláček, který po první třetině nahradil lehce zraněného Biegla.

Na světelné kostce svítil ještě v 58. minutě zápasu průběžný výsledek 2:2. Domácí tlak sílil. Jiří Trvaj v brance hostů dlouho odolával, držel naděje svého týmu. Přesto nápor nevydržel a kapituloval z hole Andreje Kollára, jenž vstřelil svůj šestý gól v sezoně. „Velmi mně ta vítězná branka potěšila, jelikož jsme byli celý zápas lepší. Vyhrál jsem vhazování, které jsem se snažil poslat dozadu na obránce, odrazilo se to však dopředu k Pavlu Kubišovi, který mi to krásně vrátil. Tam už nebylo co řešit,“ popsal svoji vítěznou branku zápasu na 3:2.

Útočník Andrej Kollár vstřelil rozhodující branku utkáníTrenér hostů Radim Rulík naordinoval svým svěřencům defenzivní taktiku, se kterou dělali domácím problémy. „Byli velmi zalezlí, čekali na naše chyby. Bylo to velmi náročné, stálo nás to mnoho sil, navíc, když se jim určenou taktiku podařilo dodržovat. Byl jsem přesvědčený, že nějaké branky musíme vstřelit,“ neztrácel víru ve střelecké schopnosti svých spoluhráčů Kollár.

Stejně jako v posledních zápasech, i dnes vstřelil první branku soupeř. Domácí Berani opět museli pracně zápas otáčet. „Jestliže by nám to tak vycházelo vždy, nezlobili bychom se. Ne vždy to však musí vyjít. Cítili jsme, že jsme lepší, tak byla pouze otázka času, kdy to tam padne,“ líčil útočník Beranů.

I nečekaného hrdinu měl dnešní zápas. Po první třetině vystřídal lehce zraněného brankáře Radovana Biegla brankář zlínských juniorů Jakub Sedláček, jenž nastupuje i za druholigový Přerov. A vedl si znamenitě. Dva góly inkasoval v první třetině Biegl. Brankář nastupující generace v dalším průběhu udržel čisté konto. „Tento mladý chlapec je obrovský talent. Sám moc dobře vím, co chytá na tréninku, takže jsem o něj neměl obavy. Nepochyboval jsem, že by to nezvládl,“ chválil svého mladého spoluhráče.

I přes dvě obdržené branky v první části hry pracovala obrana Zlína téměř bezchybně. „Kluci Jakub Sedláček podal výborný výkonhráli do defenzivy parádně, tak zodpovědně jsem je hrát už dlouho neviděl. Kluci mě podrželi,“ děkoval s úsměvem Jakub Sedláček, který odchytal již tři soutěžní duely v loňské sezoně v play out. „Tohle bylo úplně něco jiného, než loňské zápasy o udržení. Takhle jsem si to vždycky přál. Povedlo se,“ dodal s nadšením.

Již v neděli odehrají další utkání v liberecké Tipsport Aréně. Zatím není vůbec jisté, kdo nastoupí do zlínské klece. „Uvidíme, zítra máme trénink, hned po něm jedeme do Liberce. Jestli nastoupím, záleží pouze na rozhodnutí trenéra Venery,“ konstatoval mladý gólman. Dnešní vítězství ho v kabině nepřijde zrovna lacino. „Bude to hodně drahé, zhruba jako můj měsíční plat,“ poodhalil týmové „sankce“ za výjimečné individuální výkony. Kromě spoluhráčů jej po celý zápas podporoval skandováním i místní kotel nejvěrnějších fanoušků. Po zápase si užíval zasloužené ovace a uznání. „Chtěl jsem lidem poděkovat, že nás podporovali,“ zakončil dobře naladěný Sedláček.

www.daan.estranky.cz - Dáán

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář