Příprava 1961: Gottwaldov – VŽKG Vítkovice 5:3

Označení přátelský zápas by patřilo do uvozovek. Vítkovičtí se v první třetině představili jako rychlý technický celek. Důraznými brejky pronikali domácí obranou a zaslouženě vedli dvěma brankami Tesaříka a Netoličky. Za domácí snížil Josef Kožela a Konečný vyrovnal, ale nejlepší střelec letošní druhé ligy Návrat za pomoci Kozla znovu zvýšil na 2:3. Pak se však tento vítkovický hráč nechal unést vášní, vyvolal malou bitku, dostal 5 minut a za další připomínky ještě 10 minut. Kromě Návrata bylo vyloučeno dalších 10 hráčů Vítkovic a tři domácí. Zlepšeným výkonem se pak Gottwaldovu podařilo vstřelit tři branky z holí Černého, Bohumila Kožely a Rabetze. Výkonost mužstva VŽKG nelze však posuzovat podle této porážky, neboť mu chyběli tři nejlepší hráči: Mikoláš, Kasper a Vlach, kteří hájí barvy ČSSR ve Švýcarsku

Přípravný zápas, 2. 3. 1961 TJ Gottwaldov – TJ VŽKG Vítkovice 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Branky: Josef Kožela, Konečný, Černý, Bohumil Kožela a Rabetz – Tesařík, Netolička a Návrat. Vyloučení: 3:10, navíc Návrat 5+10 minut. Diváci: 2 000.