Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

SK Baťa Zlín 1928-1945.jpgSokol Botostroj Zlín 1948-49.jpg

ZK Baťa Zlín 1945-1948.jpg

Sokol Svit Gottwaldov 1949-1952.jpgSpartak a Jiskra Gottwaldov 1952-1958.jpg

TJ Gottwaldov 1958-1990.jpg

SK Zlín, AC ZPS Zlín 1990-1997.jpg

HC ZPS Barum Zlín 1997-1999.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Hamé 2002-2007.jpg

HC RI Okna Zlín 2007-2009.jpg

 


Post: obránceObrazek
Narozen: 10.03.1985
Výška: 191 cm
Váha: 88 kg
Držení hole: levá

 

Premiéra v nejvyšší soutěži: v utkání Zlín - Sparta Praha, 8. kolo ročníku 2006-07
Dřívější kluby: Uherské Hradiště, Zlín, Hodonín, Zlín, Peterborough (OHL), Třebíč, Zlín.
Reprezentace: od kategorie šestnáctiletých nastupoval za mládežnické výběry až do osmnáctky. Mistrovství světa hráčů do 18 či 20 let se nezúčastnil.

1) Hokejové začátky? "V Uherském Hradišti, byly mi asi čtyři roky. K hokeji mě přivedl táta."

2) Oblíbení trenéři? "Bylo jich víc, nerad bych na někoho z nich zapomněl. Základům mě naučil Radek Pšurný - otec dvojčat Romana a Michala, kteří také působí ve Zlíně. Z dalších trenérů zmíním Ernesta Bokroše, který mi dal důvěru v nejvyšší soutěži."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Nic velkého jsem zatím nevyhrál, jen s reprezentační šestnáctkou turnaj v ruské Jaroslavli. Na ten vzpomínám moc rád. Doufám, že mě nejhezčí okamžiky kariéry teprve čekají."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Před mistrovstvím světa osmnáctiletých v roce 2003 jsem si zlomil klíční kost a na šampionát jsem bohužel tím pádem nejel. Rok předtím v sedmnáctce jsem si stejné zranění přivodil dvakrát. Nešťastná klíční kost se mě hodně natrápila."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Asi jako každý hokejista zranění. A také závisti. To je klasická česká vlastnost, které je všude kolem bohužel dost a dost."

6) Co vás dokáže naštvat? "Na ledě především moje chyby, to jsem pak naštvaný sám na sebe. Rozhodčí mě nevytočí. Jsem v klidu, nadávky přenechám jiným. A v soukromí? Tam občas vybouchnu. Jak jsem řekl, vadí mi závist. Nebo pomluvy."

7) Sledujete politiku? "Ani ne. Udržuju si jen určitý základ, abych měl informace. Žádného oblíbeného politika nemám. Když vidím, co se mezi nimi děje, je lepší se o tuto oblast nezajímat."

8) Oblíbení herci, herečky? "Určitě Morgan Freeman, z našich Pavel Liška nebo Mirek Donutil. Sleduju české i zahraniční filmy. Podle nálady."

9) Jakou posloucháte muziku? "Především rockovou nebo punkovou. Abych byl konkrétní, tak řeknu třeba kapelu Blink 182. Z našich skupin poslouchám Alkehol."

10) Zamilované zvíře? "Doma žádné nemáme, ale asi by to byl pes. K nim mám nejblíž."

11) Oblíbená barva? "Ty zlínské - žlutá a modrá."

12) Představa o ideální dovolené? "Abych řekl pravdu, nejlépe je mi na chatě. Mám rád aktivní odpočinek, takže si s sebou beru kolo, abych mohl jezdit po okolí. Ale u moře se mi také líbí. Letos mám v plánu Řecko."

13) Vysněný automobil? "Jezdím starším formanem, chci si však koupit něco novějšího. Kdyby to šlo, líbilo by se mi nějaké větší pohodlné auto. I když rychlý třídveřový sporťák by také nebyl špatný. Například nějaký model ferrari. Ovšem to je zatím jenom sen."

14) Co vám chutná? "V jídle nejsem vybíravý, sním všechno. Když mi chce mamka udělat radost, připraví smažený řízek s bramborovým salátem. Piju nejčastěji džus s vodou."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Robert Spálenka a Robert Kostka."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Z novin čtu ty, které máme v kabině. Sport, Blesk a tak.. Na internetu jsem pravidelně, sleduji různé oblasti. Internet je v dnešní době v podstatě nezbytnou pomůckou."

17) Jaké typy žen se vám líbí? "Nemám vyhraněnou představu. Každá žena je svým způsobem něčím zajímavá a výjimečná. V první řadě musí mít smysl pro humor, také by měla být příjemná. Přítelkyni mám. Jmenuje se Simona."

18) Jste pověrčivý? "Dodržuju určité rituály, které dělám před každým zápasem. Jde o pravidla, jež jsem si sám stanovil. Týkají se oblékání výstroje i dalších věcí."

19) Záliby? "Spánek, jízda na kole. Také četba. Když cestujeme na zápas den předem, vždycky si vezmu nějakou knížku. Může to být třeba nějaká autobiografie.. Poslední dobou mě zajímaly knihy od Dana Browna. Šifra mistra Leonarda a podobně. Ale sáhnu po jakékoli jiné zajímavé knížce."

20) Hokejové cíle? "V mém případě jsou postupné. Teď bych se rád udržel v extraligové sestavě HC Hamé a byl bych rád, abychom v play off došli co nejdál. Příští rok je mým cílem trvalé uplatnění v extralize dospělých. Co bude za tři až čtyři roky, to teď vůbec neřeším."

Datum: 28.02.07 Autor: Václav Jáchim

foto: www.hokej.zlin.cz 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář