Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

4. zápas kvalifikace 1975-1976 Zvolen - Gottwaldov 3:1

A začalo se znova! Dva slepené góly během 48. a 49. minuty za stavu 1:1 znamenaly pro hokejisty Gottwaldova nejen druhou porážku v kvalifikaci v poměru 1:3, ale také vyrovnání série na 2:2. Ševci mohli utkání zvrátit ve svůj prospěch, totálně ale zklamali střelecky. A spálenými šancemi zaplatil ztrátou postupového mečbolu.

Vývoj zápasu byl lepší, než ve třetím duelu série. Gottwaldov bojoval mnohem pozorněji, zatlačil soupeře do jeho obranné třetiny a na brankové příležitosti měli rozhodně více ze hry. Důležitým momentem této fáze bylo, že brankář Králík zlikvidoval trestné střílení, kterým se hosté cítili znatelně poškození a brzy zaznamenal Maršík i první gól. Poté ovšem hosté promarnili několik dalších příležitostí, ztratili mušku i dech a před koncem třetiny dokázali domácí ještě vyrovnat. To je povzbudilo, ve druhé třetině začali bojovat a hrálo se dobře, z obou stran. Znovu se střídaly šance před brankou Králíka i Herczegem. Ti však chytali ve velkém stylu a nedali se ničím překvapit.

O výsledku rozhodl minutový útlum TJG v poslední části hry, v němž inkasovala zbytečné dva góly a při střelecké nemohoucnosti celého týmu již nedovolila zvrátit výsledek. Celková bilance Gottwaldovských ve Zvolenu rozhodně není dobrá, pouze dva góly, sedm inkasovaných a není zrovna lichotivý výsledek. Navíc v obou utkáních se nechali překvapit až v závěru obou zápasů.

Z pozměněné sestavy v níž nastoupil opět Hanačík, Krejčího vystřídal opět Smetana a Vašek s Vodákem změnili navzájem pozice lze pochválit jen brankáře Králíka, obránce Jenáčka a útočníky Smetanu, Přikryla a Pelce. V koncovce citelně chyběl Čech, na zraněné je to ovšem jedna jedna a při větší čistotě posledních zápasů je toto číslo, věřme, konečné.

4. kvalifikace 22. března 1976 Lokomotiv Bučina Zvolen - TJ Gottwaldov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 17. Tomanec, 48. Trávník, 49. Podkonický – 9. Vašek. Rozhodčí: Kořínek – Macho, Martinko. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Zásahy brankářů: Herczeg 41 (13, 14, 14) – Králík 38 (10, 15, 13). Diváků: 6000.