2011/2012 Pardubice - Zlín 6:1

Hokejisté PSG Zlín podlehli v zápase 18. kola Tipsport extraligy na ledě Pardubic vysoko 1:6, i když se v úvodní třetině ujali vedení. Poté se Východočeši rozstříleli a ve druhé třetině nasázeli do zlínské sítě čtyři góly. Jediný střelecký úspěch zaznamenal Roman Vlach, který se trefil premiérově v letošní sezoně. Vlachova družina prohrála počtvrté v řadě a stále se trápí v koncovce. Zlín hraje v pátek doma s Litvínovem, začátek utkání je v 18.10 hodin.

Do sestavy Zlína se vrátil po třízápasové odmlce obránce Tomáš Linhart, který vyléčil zraněné lýtko. Na marodce zůstala nadále dvojice beků Martin Loučka a Radek Míka. Úvodní extraligový zápas odehrál v dresu PSG devatenáctiletý junior Tomáš Valenta.  Pardubice nastoupily s novou ofenzivní posilou Pavlem Brendlem, který si ve své premiéře připsal jednu asistenci. Domácí měli razantní nástup a v úvodních dvou minutách prakticky nepustili soupeře z jeho obranného pásma, jenže se střelecky neprosadili. Ve 13. minutě poprvé zahrozil Zlín, ale Honejskův průnik zmařil gólman Růžička. V 17. minutě už ale pardubický gólman kapituloval, když Tesaříkovu střelu od modré čáry tečoval Roman Vlach.

Druhé dějství ale patřilo Pardubicím, které rozhodly čtyřmi góly o vítězi utkání. Ve 25. minutě měli ještě hosté štěstí, když Starý trefil tyčku, ale za dvě minuty už vyrovnal Nahodil. V polovině utkání dostal Východočechy do vedení po Koukalově přihrávce útočník Kolář. V 35. minutě zvýšil na 3:1 střelou pod horní tyč Sim a 46 sekund před pauzou využil přesilovku Buchtele.

Závěrečnou třetinu začal Zlín v početní výhodě, ale domácí oslabení bez problémů přečkali. Pardubičtí odolali i další snaze Zlína o nápor a v 51. minutě naopak zvýšil náskok útočník Kolář. Výsledek dovršil ještě v 57. minutě Kousal, který tak skóroval ve třetím zápase za sebou. Tým PSG Zlín prohrál počtvrté v řadě a během těchto zápasů pouze dvakrát skóroval.

18. kolo Tipsport extraligy 2011/2012: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 6:1 (0:1, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. min Nahodil (Radil), 31. Kolář I (Koukal, Sičák), 35. Sim (T. Nosek, Borer), 40. Buchtele (Kolář II, Brendl), 51. Kolář I (Starý, Koukal), 57. Kousal (Buchtele) - 17. Roman Vlach (Tesařík, Galvas)

Vyloučení: 6:10 (Píša, Nahodil, Benák, Buchtele, Buchtele, Buchtele - Holík, Tesařík, Řezníček, hráčská lavice, Linhart, Linhart, Köhler, T. Sýkora, Čajánek, Důras), navíc Buchtele (Pardubice) na 10 minut