2010/2011 Spartak Moskva – PSG Zlín 4:3 po sam. nájezdech

Ačkoliv se extraligovým hokejistům Zlína nesplnilo přání postavit se legendárnímu brankáři Spartaku Moskva Dominiku Haškovi, v prvním přípravném zápase v Havlíčkově Brodě zanechali slušný dojem. Dokonce dokázali smazat dvoubrankový náskok soupeře.

Úvod zápasu patřil zlínským Beranům, když odražený kotouč usměrnil v přesilovce za záda brankáře Spartaku Konobryho talentovaný junior Holík. Ovšem devatenáct vteřin pře koncem první třetiny poprvé překonal Sedláčka Kablukov a během následujících šesti minut druhé části otočili Rusové dvěma trefami Višněvskyho a Musatova výsledek.

Naději vykřesal čtvrt minutu před koncem prostředního dějství Ondráček, jenž v oslabení ujel a zakončil spolupráci s Leškou dva na jednoho. Ve 48. minutě vypálil Vlach a nechytatelným projektilem vyrovnal. Přestože si Spartak vytvořil další tři nadějné příležitosti, pozorného Sedláčka již překonat nedokázali.

„Trvalo nám dvě třetiny, než jsme se dostali do tempa. Zlepšeným výkonem ve třetí třetině se nám podařilo dotáhnout dvougólový náskok soupeře. Našim nejlepším hráčem byl gólman Jakub Sedláček, v závěru utkání měl výborné zásahy,“ pochválil asistent hlavního trenéra Rostislav Vlach muže s maskou.

Svěřenci Zdeňka Venery nakonec padli až v samostatných nájezdech, kdy zlínského gólmana překonali Višněvskij a Radivojevič, naopak Konobryho pokořil pouze Leška.

„Zápas hodnotíme velmi pozitivně. Remíza s předním celkem KHL je velmi cenná. Na druhou stranu utkání proběhlo na samém začátku sezony a těžko z něho dělat nějaké závěry. Na hře obou celku byla znát ještě nerozehranost. Každopádně každá konfrontace s podobně kvalitním celkem jako je Spartak vítáme,“ poznamenal Vlach.

Berani v dalším duelu přivítají v úterý od 18 hodin v PSG aréně Skalici.

Příprava: Spartak Moskva – PSG Zlín 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1)

Branky: 20. Kablukov, 23. Višněvskij, 26. Musatov, rozhodující sam. nájezd, Radivojevič – 4. Holík, 40. Ondráček, 49. Vlach. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

PSG Zlín: Sedláček – M. Hamrlík, Linhart, Švrček, L. Galvas, Míka, Bořuta, Valenta, D. Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, P. Holík, I. Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Ondráček, Balán, Z. Okál. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach.

Spartak Moskva: Konobrij – Cibák, Růžička, Radivojevič, Rybakov, Lydučin, Kablukov, Musalov, Lapenkov, Voronin, Gogolev, Chochlačev, Baranka, Piganovič, Berkutov, Schnitov, Višněvskij, Lukjančikov, Palenga. Trenér: Miloš Říha.

Autor: Daniel Ostrčilík - Zlínský deník