1998/1999 Zlín - Plzeň 3:3

Druhý zápas na domácím ledě za sebou skončil pro Zlín opět remízou, která je již pátou v řadě. Na druhé straně dobře rozjetá Plzeň neprohrála již desátý zápas za sebou a v průběžném pořadí je pouhý bod za Zlínem. Berani v zápase třikrát vedli, ale Západočeši vždy dokázali srovnat stav. Domácí nápor skončil v úvodních deseti minutách bez úspěchu, ale přesilovou hru pět na tři potrestal bombou od modré čáry Rachůnek. V 15. minutě hosté vyrovnali po sporném gólu Voláka, když domácí reklamovali dosažení branky nohou. Hosté se neradovali dlouho, neboť ze skrumáže před Salfickým skóroval Vala.

Tvrdý hokej s řadou osobních střetů v rámci pravidel pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce. Hosté srovnali při vyloučení Hučka, kdy zlínskou obranou velmi hladce projel Kořínek. Stadion však propukl v jásot v 36. minutě, neboť Zadina prostřelil plzeňského gólmana mezi betony. Domácí mohli těsný náskok pojistit zásluhou Čajánka a dorážky Meluzína, ale Salfický čaroval. Hned na začátku závěrečné třetiny potrestal Kořínek vyloučení Hamrlíka, nicméně na nerozhodném stavu se do závěrečné sirény již nic nezměnilo.

HLASY TRENÉRŮ:

Radim Rulík (Plzeň): „Byl to pro nás dost těžký zápas. neboť jsme třikrát prohrávali a museli dotahovat, což v bouřlivém zlínském prostředí nebylo nic příjemného. Chtěl bych ocenit výkon mužstva, hráli jsme bojovně a takticky.“

Antonín Stavjaňa (Zlín): „Utkání bylo plné nasazení a bojovnosti. Opět se nám osvědčilo nasazení čtyř útoků, tlak si vytvořili i mladí hráči a byla radost dívat se, jak jim to jde. Neproměnili jsme hodně šancí. Jsme trochu zklamaní, ale remíza je spravedlivá pro obě strany.“

Neděle 18. října 1998, 14. kolo: HC ZPS-Barum Zlín - HC Keramika Plzeň 3:3 (2:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Rachůnek (M. Hamrlík) - 1:0, 15. Volák - 1:1, 16. Vala (Balaštík, Rachůnek) - 2:1, 26. Kořínek (Jindřich) - 2:2, 36. Zadina (Meluzín) - 3:2, 42. Kořínek (Špaňhel) - 3:3. Vyloučení 3:3. Využití 1:2. Střely na branku 34:17, vyhrané bully 33:39. Nejlepší vyhodnocení hráči: Rachúnek - Kořínek.

Zlín: sestava stejná jako proti Č. Budějovicím, pouze Augusta ve 41. minutě utkání nastoupil místo Hučka.

Plzeň: Salfický - M. Čech, Řezníček, Kříž (21. Špelda), Vlček, Jindřich, Hanzlík - Vostřák, Straka, Navrátil - Špaňhel. Kořínek, Geffert - Volák, D. Pospíšil, Antoš. Trenéři Sýkora, Rulík.