Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1998/1999 Zlín - Pardubice 3:0

Zlínští hokejisté sehráli skvělou partii před zaplněným stadionem, na jejímž konci bylo tříbrankové vítězství, dva body a letošní první vychytaná nula brankáře Kameše. Svěřenci trenéra Říhy vsadili na tvrdou hru a agresivní styl, nicméně Berani se s tím dokázali vypořádat a po zásluze vyhráli. Diváci místo pohledného hokeje viděli řadu nečistých osobních soubojů, nebývalý počet vyloučených a hokej spíše pro otrlejší diváky. Domácí hned v 6. minutě využili školáckou chybu Procházky, po které kapitán Okál nedal prudkou střelou z prostoru mezi kruhy Bartovi šanci. Zlín se nenechal vyprovokovat tvrdou hrou protivníka a oplácel stejnou stranou mincí. V závěru nervózní první části se vyznamenal Kameš, neboť zlikvidoval sólo Mikesky. I druhá třetina přinesla stejný herní obraz jako úvod. Hosté pykali za nedovolené zákroky a potrestala je až rána Hamrlíka při přesilovce pět na tři. Před tím zahodili své šance Štraub, Meluzín a Zadina. Berani podali velmi bojovný výkon a výhru potvrdil Meluzín po skvělé přihrávce Okála. Zlínský útočník mohl přidat ještě další branku, když ne-proměnil trestné střílení za sražení Balaštíka hostujícím Pospíšilem.

Antonín Stavjaňa (Zlín): „Po nedávných změnách v sestavě jsme potvrdili výkonnostní vzestup. Kluci byli nabuzeni a chtěli dokázat, že máme Pardubicím, co vracet. Diváci viděli velmi emotivní zápas, který jsme zaslouženě vyhráli.“

Miloš Říha (Pardubice): „Hráli jsme čtyřicet minut v oslabení, dělali jsme někdy až zbytečné fauly. V průběhu zápasu jsme už neměli jak měnit sestavu, neboť šest hráčů bylo zraněných. Nechali jsme se odvést od naší typické hry a potýkali jsme se s nepřesnou koncovkou.“

Neděle 15. listopadu 1998, 21. kolo: HC ZPS-Barum Zlín - IPB Pardubice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Okál, 26. Hamrlík (Rachunek I.), 48. Meluzín (M. Okál, Čajánek). Vyloučení: 8:9, navíc Kapusta (Zlín) na pět minut a do konce utkání, Kudrna (PCE) na 10 minut. Využití 1:0. Střely na branku: 35:20. Nejlepší vyhodnocení hráč: Kameš - Barta.

Zlín: Jar. Kameš - M. Hamrlik, Mojžíš, Hučko, Marušák, Rachúnek. Žižka - M. Okál, Čajánek, Meluzín - Zadina, Štraub, Kapusta - Tomek, Leška, Veselý - Balaštik, Vala, Ambruz. Trenéři: Venera, Stavjaňa.

Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Kříž, Jančařík, Cypljakov, R. Pospíšil – Brož, Blažek, Kudrna – S. Procházka, T. Martinec, Rozsíval – Koudelka, Plášek, Kábrt – Tvrdík, Mikeska, Vak.Trenéři: Říha.