1998-1999 Zlín - Karlovy Vary 8:2

Souboj se soupeřem z lázeňského města měl být jen formalitou. Lodivod beranů Zdeněk Venera dal týmu vydatně potrénovat a většina hráčů vyléčila chřipky, angíny i zranění. Po dvanáctidenní pauze tak vše směřovalo k blížícímu se pohodovému závěru základní části. Chyběl jen Ondřej Veselý a druhé mužstvo tabulky si nepřipouštělo žádné komplikace od jedenáctých Karlových Varů. Vždyť oba celky dělilo propastných 24 bodů (pozn. tehdy se hrálo ještě systémem, kdy za vítězství byly dva body). Berani drželi šňůru domácí neporazitelnosti, kdy porazili premiérově i Vsetín a natáhli ji na 21 zápasů v řadě.

Tradiční úvodní tlak se však nekonal. Byli to hosté, kteří udeřili. Klimt s Janků zaměstnali Kameše. Na druhé straně se snažil Zadina dorazit puk do branky, poté zase Snopek dorážel do branky dřív a Homola rozpažil. O dvě minuty později si stejný hráč zopakoval marnou gólovou chvilku, když tečoval puk příliš vysoko. Zápas vzali do rukou hosté. Jenže exzlínský Pavlas netrefil odkrytou část branky.

Chvíli po obrátce překvapil Kameše Michal Horák střelou ukrytou za obráncem 0:1. Domácí tlačili, ale nic nezabíralo. Když ve 37. minutě zvýšil Steiner po skvostném sólu na 2:0, bylo už publikum hodně rozhněvané.

Spousta diváků přestala věřit, že by se ještě povedlo vyrovnat a předčasně opustili zimní stadion. Až v předposlední minutě vykřesal jiskřičku naděje Čajánek. To se mu po spolupráci s Martinem Hamrlíkem podařilo využít přesilovou hru a odčarovat Pejcharovu branku. Gól si doslova „vyžduchal“ – 1:2.

Ovšem to, co následovalo poté, zlínská historie nepamatuje. Už po 39 sekundách třetí třetiny bylo vyrovnáno. Ostře nabito měl Patrik Hučko – 2:2. Berani se zakousli do soupeře. Homola sice vyloučil hodně přísně Martina Hamrlíka, ale Meluzín ve vlastním oslabení dvakrát ujel. První sólo ještě neproměil, ale poté co prosvištěl kolem Pavlase, nekompromisní ránou dostal spoluhráče do euforie – 3:2. V 50. minutě zvyšoval Okál na 4:2. O tři minuty později Marušák efektně o horní tyčku přidal pátý gól. V poslední pětiminutovce ještě Josef Štraub uklidil do prázdné branky, Kapusta zavěsil v pádu a účet podtrhl dělovkou Okál.

8:2 – takový účet svítil po skončení třetí třetiny na tabuli. Málokdo by na to ještě po druhé třetině vsadil, ale Berani třetinou snů – 7:0 smetli Západočechy z ledu a prodloužili šňůru domácí neporazitelnosti. Nakonec z toho byl extraligový rekord 24 zápasů bez porážky. Bohužel vydržel jen jeden rok. Následně totiž neprohrály České Budějovice v základní části ani jednou.

43. kolo 19. února 1999 Zlín – Karlovy Vary 8:2 (0:0, 1:2, 7:0)

Branky a nahrávky: 39. Čajánek (Hamrlík), 41. Hučko (Zadina), 45. Meluzín, 50. Okál (Meluzín, Čajánek), 53. Marušák (Hučko, Kapusta), 56. Štraub (Zadina, Kapusta), 58. Kapusta, 59. Okál - 23. M. Horák (Sejejs, Bláha), 37. Steiner (Metlička). Rozhodčí: Homola – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 7515. Nejlepší hráči: Meluzín, Čajánek, Štraub.

Zlín: Kameš – Hamrlík, Mojžíš, Hučko, Marušák, Rachůnek, Žižka – Okál, Čajánek, Meluzín – Zadina, Štraub, Kapusta – Tomek, Leška, Martinák – Balaštík, Vala, Ambruz. Trenéři: Venera, Stavjaňa.

Karlovy Vary: Pejchar – M. Richter, Sejejs, Pavlas, Černošek, Maškarinec, Snopek, Bláha – Janků, Kverka, Rousek – Kraus, Steiner, Metlička – Streit, R. Procházka, Prokůpek – R. Svoboda, M. Horák, Klimt. Trenéři: Beránek, Trachta.