1998/1999 Karlovy Vary - Zlín 3:5

Zlínští hokejisté v televizní předehrávce na západočeském ledě nezaváhali a porazili nevyzpytatelnou Becherovku především zá-sluhou tří branek v první třetině. „Vyšly nám úvodní tři zápasy a do Karlových Varu jsme přijeli s vědomím, že získáme alespoň bod Naše výhra je zasloužená, i když soupeř měl především ve druhé třetině více ze hry,“ uvedl po zápase trenér Zlína Zdeněk Venera. Hosté dva body vydřeli, neboť ve druhé dvacetiminutovce se museli bránit velkému tlaku domácích hokejistů. Naštěstí z něho padla pouze jediná branka po skvěle zakončeném blafáku Streita. Ostatní šance v čele se sólovým nájezdem Steinera zlikvidoval opět skvělý gólman Kameš. Berani na rozdíl od předešlých zápasů soupeře nepřehráli důslednou obranou, nýbrž útočnou činností. V závěru domácí ještě jednou snížili na rozdíl jednoho gólu, ale při power play nejdříve Hamrlíkovu střelu do prázdné sítě na brankové čáře v poslední chvíli „zastavil“ exzlínský Janků, aby vzápětí Štraub jistil výhru.

„Museli jsme neustále dotahovat náskok Zlína. Vůbec nám nevyšla úvodní třetina, zejména třetí branka v naší síti po chybě bránícího obránce byla velmi nešťastná. Na naší hře byla znát určitá nervozita a svázanost,“ řekl kouč Becherovky Josef Beránek.

17. září 1998, 4. kolo: HC Becherovka Karlovy Vary - HC ZPS Barum Zlín 3:5 (1:3, 1:0,1:2)

Branky a nahrávky: 5. Mojžíš (Veselý. Štraub) - 0:1. 14. Tomek (Okál, Němčický) - 0:2, 17. Kverka (Rousek, Janků) - 1:2, 20. Němčický (M. Hamrlík, Tomek) - 1:3. 32. Streit (Prokůpek, Blaha) - 2:3, 45. Zadina (Čajánek, Meluzín) - 2:4. 53. Rousek (Kverka) - 3:4, 60. Štraub (Meluzín) - 3:5. Vyloučení 1:4. Využití: 2:0. Rozhodčí: Haber – Blaha, Fedoročko. Diváků: 3000 diváků.

Karlovy Vary: Pejchar - M. Richter. Sejejs, Pavlas, Maškarinec, Snopek, Blaha - Janků, Kverka, Rousek - Richter, Steiner, Metlička - Streit, Filip, Horák (21. Prokůpek). Trenéři Beránek, Trachta.

Zlín: Kameš - Augusta. M. Hamrlík, Marušák. Hučko, Mojžíš. Žižka - Zadina. Čajánek, Meluzín - M. Okál, Štraub. Veselý - Balaštík, Vala, Ambruz - Tomek. Leška, Němčický. Trenéři Venera, Stavjaňa.