1998/1999 České Budějovice - Zlín 5:1

Berani potřetí v průběhu letošní hokejové extraligy okusili hořkost porážky a poprvé prohráli o více než jednu branku. Každá série někdy končí, pro hosty výhra zároveň znamenala ukončení šňůry deseti zápasů bez porážky.

Zlín odjel do jihočeské metropole bez zraněného kapitána Okála (pochroumané koleno) a v brance dostal poprvé šanci od úvodních minut Hrazdira. Samotný zápas se vyvíjel pro hosty příznivě a hned v úvodu několikrát vážně zahrozili. Již v 7. min Meluzín po skvělé přihrávce Valy potrestal hákování Nedomy.

Berani měli více ze hry a střely Štrauba. Čajánka a Ambruze volaly po brance. Přesto domácí ve 13. minutě vyrovnali po hrubce Lešky, který za brankou ztratil kotouč, čehož využil Štrba a nadvakrát překonal Hrazdiru. Krátce před koncem třetiny se srazil Veselý se Zibem a zlínský útočník skončil s otřesem mozku v nemocnici. Hosté zredukovali sestavu na tři pětky (na lavičce zůstali Leška, Martinák), ale zcela vypadli z tempa. Jihočeši toho využili a třemi brankami ve druhé dvacetiminutovce rozhodli zápas. „Až na úvodní třetinu se nám utkání nepovedlo. Zpočátku jsme měli tlak, ale ne-dokázali jsme dát gól ani z nejvyloženějších příležitostí. Zápas se zlomil ve druhé části. Budějovice se minutu od minuty lepšily a vyhrály zaslouženě,“ řekl trenér Zlína Zdeněk Venera. Brankář Hrazdíra za obdržené branky nemohl, neboť obránci mu příliš nepomohli.

3. prosince 1998, 26. kolo: HC Č. Budějovice - HC ZPS - Barum Zlín 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Meluzín (Vala, M. Hamrlík) - 0:1, 13. Štrba - 1:1, 23. V. Král (Štrba) - 2:1. 28. Brabenec (Zíb, V. Nedorost) - 3:1, 32. Sailer (V. Nedorost, Brabenec) - 4:1, 60. V. Král (Štrba) - 5:1. Vyloučení 4:6, využití 1:1. Rozhodčí: Šindler - J. Čížek, Padevět. Diváků: 2 692.

České Budějovice: Svoboda - Nedoma. K. Ťoupal. Suchánek, Martínek, Zíb, R., Čech - Štrba. R. Toupal. Barus - V. Král, Filipi, Bartoš - Sailer, V. Nedorost. - Brabenec. Trenéři Liška. Pařízek.

HC ZPS BARUM Zlín: Hrazdíra - M. Hamrlik. Augusta. Marušák, Hučko, Rachůnek, Žižka - Martínák. Čajánek, Meluzín - Zadina. Štraub, Kapusta - Tomek. Leška. Veselý - Balaštík, Vala, Ambruz. Trenéři Venera, Stavjaňa.

Autor: Roman Ordelt