1997-1998 Vsetín - Zlín 5:2

Taktikou bleskového úderu, který střídal vždy po sedmi minutách úvodu každé z třetin na oko ledabylý pohyb po celém kluzišti, zmátl Vsetín svého zlínského rivala a korunoval se opět vládcem Valašska. Zlín, jemuž pro virózy chybělo trio Meluzín, Kowalczyk a Rajnoha, tak už dvě sezony marně dobývá vsetínskou hokejovou tvrz. Mistrovský tým zasypal gólmana Kameše záhy po vhazování sprškou šesti střel. Poté ale polevil, vyčkal nástupu protivníka a využil jeho zbrkle se rozevírající obrany. Sedmá rána proto skončila ve zlínské síti. Kapusta překonal Kameše po sérii efektně krátkých kliček. Stejný nástup Vsetín zopakoval zkraje druhé části. Už z první rány se trefil Galkin a Chvíli po něm z dálky ještě Dopita. Pokles tempa se ale domácím tentokrát nevyplatil. Němčický v polovině utkání snížil na 1:3. Vsetínští dotáhli taktické mimikry k dokonalosti v úvodu poslední třetiny. Kameše znechutili v rozmezí pěti minut Sršeň a Kapusta a gólman se odporoučel. Janků pak v závěru jen upravil na 2:5.

21. listopadu 1997 Vsetín - AC ZPS Zlín 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 9. a 48. Kapusta, 22. Galkin, 25. Dopita, 43. Sršeň - 31. Němčický, 56. Janků. Rozhodčí: V. Svoboda. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků 5390.

Zlín: Kameš (48. Kuběna) - Medřík, Tesařík, Kuchyňa, Krajíček, Marušák, Podrezov - Janků, Zima, Němčický (25. Mokrejš) - Mařák, Polcar, Leška - Okál, Čajánek, Sedlák (25. Němčický) - Bruk, Mokrejš, Špaňhel.