1995-1996 Zlín - Sparta Praha 2:2 pp

Magnet pátečního kola přilákal do zlínských ochozů téměř rekordní návštěvu. Trenér Vůjtek již mohl počítat s uzdraveným obráncem Krajíčkem, vedle něhož nastoupil Tichý z Přerova. První Štraubův útok byl vzhledem k nepřesvědčivým výkonům Janků rozdělen. Loňský nejlepší extraligový střelec se představil v Čajánkově formaci, zatímco vedle Štrauba s Meluzínem nastoupil na křídle Krásný.

Utkání začalo v rychlém tempu a přineslo dramatický hokej. Na konci čtvrté minuty odešel na trestnou lavici za držení Tichý, nicméně za necelou minutu --berani" šli v oslabení do vedení. Tesařík vysunul Meluzína, který sólo bezchybně proměnil ve vedoucí branku Zlína. Sparta zpřesnila rozehrávku a před Kamešem bylo řádně rušno. Po jednom okénku ve zlínské obraně těsně minul Horák, vzápětí Martinec nastřelil levou tyč Kamešovy brány. Šance však byly i na domácí straně, když v 16. min Bruk neproměnil sólový nájezd. Hosté vyrovnali důrazným Rusem Tkačukem brankou do šatny.

Druhá dvacetiminutovka se odehrála v režii Zlína. V 26. minutě Bruk se nejlépe orientoval ve skrumáži před Čapkem a poskakující kotouč přelstil sparťanského gólmana. Zřejmě rozhodujícím momentem pro případné domácí vítězství se stala polovina zápasu. Za "katr" postupně odešli Krajíček a hostující Burda a Šrek. Zlín hrál 38 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ve které Bruk spálil dvě stoprocentní šance. Diváci viděli výborný hokej na obou stranách, ale skóre se již neměnilo.

Třetí část přinesla na jejím začátku příležitost Horáka. Domácí svatyně ještě byla uchráněna od pohromy, nicméně při přesilovce v 47. minutě vyrovnal střelou od modré čáry Nedvěd. V závěru měli blíže k vítězství hosté. V 57. minutě Kuchyňa promarnil velkou šanci, aby v závěru normálního času Horák spálil další "tutovku." Nastavený čas již na dělbě bodů nic nezměnil, i když příležitosti se střídaly na obou stranách. Zlín tak po novém roce ještě na domácím ledě nevyhrál, přesto se nadále drží v první čtyřce, která zaručuje volno v prvním kolo play - off.

35. kolo: 19. ledna 1996 AC ZPS Zlín - HC Sparta Praha 2:2 po prodloužení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Meluzín (Štraub, Tesařík) - 1:0, 20. Tkačuk (Hrbek) - 1:1, 26. Bruk (Tichý) - 2:1, 48. Nedvěd (Potajčuk) - 2:2. Vyloučení 3:2, využití 0:1, oslabení 1:0. Rozhodčí: Příhoda - Sirotek, Valta. Diváků: 6 060 diváků. Nejlepší vyhodnocení hráči: Meluzín - Čapek.

Zlín: Kameš - Gureň, Tesařík, Medřík, Javín, Tichý, Krajíček - Krásný, Štraub, Meluzín - Němčický, Čajánek, Janků - Bruk, Hub, Leška. Trenéři Vůjtek, Čech.

Sparta Praha: Čapek - Vykoukal, Burda, Nedvěd, Ptáček, Kuchyňa, Šrek -Výborný, Horák, Žemlička - Potajčuk, Martinec, Hlaváč - Tkačuk, M. Hlinka, Hrbek. Trenéři Výborný, Berger.