1995-1996 Zlín - Slavia Praha 3:5

V sestavě domácích tentokrát chyběli zranění M. Okál a Sedlák, ke kterým se připojil distancovaný kapitán Štraub. V první šanci utkání se ocitl Pavel Janků, když vystihl nepřesnou rozehrávku hostujících obránců, ale Altrichtera nepřekonal. Slavia o sobě dala vědět až v 6. min Jakovenkem, jehož střela se otřela o levou tyč zlínské svatyně. Domácí byli po celou úvodní třetinu lepším mužstvem a zle dotírali na branku hostů. Střeleckou smůlu protrhl ve 14. minutě při přesilové hře dělovkou od modré obránce Javín. Vzápětí však zaúřadoval veterán Růžička, který střelou z úhlu srovnal na 1:1. Ale ani radost hostů neměla dlouhého trvání, neboť prakticky z protiútoku dostal "berany" do vedení Bruk. I v následujících minutách měl Zlín navrch, ale slávistický gólman Altrichter měl svůj den. V době největšího tlaku se jako blesk z čistého nebe prodral před Kameše Ujčík a s ledovým klidem zavěsil.

Prostřední část utkání byla zcela v režii domácích, ale z množství jasných gólových příležitostí se ujala pouze Čajánkova dorážka přesné Meluzínovy přihrávky ve 25. minutě. Smolařem zápasu byl zcela jednoznačně Pavel Janků, který neproměnil ani ty nejvyloženější příležitosti. Slavia vážněji zahrozila pouze ve 29. minutě Bendou, ale Kameš jeho nájezd zlikvidoval. Do závěrečné třetiny nastoupili "berani" s očividnou snahou rozhodnout utkání již v úvodních minutách. Ovšem Altrichter byl jednoznačně proti a s přehledem likvidoval všechny šance domácích. Slavia mistrně dirigovaná kapitánem Růžičkou zkušeně čekala na svou šanci. Ta se naskytla v 52. minutě, když Jakovenko nahodil od mantinelu před branku puk, kterého se zmocnil nikým nekrytý Ujčík a v pohodě skóroval. Dokonalý obrat ve vývoji utkání dovršil gólem v 55. minutě opět neomylný Ujčík. Domácí se z tohoto šoku již nevzpamatovali. V závěru se pokusili při vyloučení hostujícího Maškarince o power play, ale čtyři vteřiny před koncem inkasovali zlínští "berani" i popáté po Hořavově střele do opuštěné branky.

Zdeněk Čech (Zlín): „Utkání bylo pro diváka velmi pohledné. Bohužel jsme opět zklamali v koncovce. Zarážející je také to, že u většiny branek v naší síti byli reprezentační obránci Medřík s Tesaříkem.“

Richard Farda (Slavia): „Chtěli jsme odčinit prohru z minulého utkání, což se nám povedlo. O výsledku utkání rozhodla úvodní třetina, ve které nás podržel Altrichter.“

32. kolo: 9. ledna 1996 AC ZPS Zlín - HC Slavia Praha 3:5 (2:2, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Javín Čajánek) - 1:0, 14. Růžička (Hořava) -1:1, 14. Bruk (Hub) - 2:1, 17. Ujčík (Růžička, Hořava) - 2:2, 25. Čajánek (Meluzín, Medř1k) - 3:2, 52. Ujčík, Jakovenko) - 3:3, 55. Ujčík (Růžička) - 3:4, 60. Hořava - 3:5. Vyloučení: 7:11, navíc Ujčík (Slavia) osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0: 1. Rozhodčí: Bolina - Frůhauf, Průcha. Nejlepší hráči: Čajánek - Altrichter. Diváků: 5001.

Zlín: Kameš - Tichý, Javín, Medřík, Tesařík, Krajíček, Kowalczyk - Kotásek, Čajánek, Němčický - Meluzín, Leška, Janků - Z. Okál, Hub, Bruk. - Trenéři: Vůjtek, Čech.

Slavia Praha: Altrichter - Maškarinec, Hořava, Jakovenko, Kostka, Penk, Heš - Ujčík, Růžička, Prorok - Benda, Kucharčík, Kupka - Eiselt, Hlinka, Sup. Trenéři: Farda, Kopřiva.