1995-1996 Zlín - Kometa Brno 7:4

Před zápasem měl hlavní slovo ve složení domácí sestavy lékař, neboť chřipkové bacily zabránily startu Medříka a na poslední chvíli i nejlepšího‚ střelce týmu Bruka. I přes tuto absenci začal Zlín očekávaným náporem a již v 5. min vedl, když Kowalczykovu bombu od modré tečoval za Bartova záda Hub. Kometa však v úvodu nesložila zbraně a po akci Vavrečky, a následné dorážce Suhrady vyzkoušela Kamešovu lapačku. Hostům se podařilo vyrovnat vzápětí při přesilové hře. Trestnou lavici zahříval za držení Tesařík, když šťastným střelcem byl obránce Gudas. Předtím však spálil "tutovku" v podobě sólového nájezdu Janků. Nápor domácích pokračoval a v 10. minutě brněnský gólman Barta pustil dělovku M. Okála. Obrana posledního celku v tabulce připomínala v závěru první části spíše pověstné díry ementálu a tak Zlín trestal po střelách Tesaříka a Huba. I úvod druhé části se hrál podle stejného scénáře. Novopečený trenér Komety Jiřík pozměnil složení obranných dvojic, nicméně střelecky disponovaný Hub se nemýlil a zaznamenal hattrick. Poté však Zlín polevil a celkem jasný průběh zkomplikovalo dvojnásobné vyloučení. Za "katr" odešli Tesařík a Štraub, a početní převahu hosté využili nejdříve Čiklem a po třiceti vteřinách Krásným. Zbytek třetiny již na stavu nic neměnil. "Berani" o vítězství definitivně rozhodli v úvodu třetí části. V rozmezí necelé minuty dvěma brankami definitivně poslali nováčka extraligy do kolen. Miroslav Okál a Tesařík rychle trestali chyby hostujících obránců. Na povinném vítězství Zlína nic nezměnil ani další branka exsparťana Gudase, který využil další přesilovou hru. V úterním extraligovém kole hraje Zlín na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, kde by měl potvrdit pověst mužstva cizího ledu.

24. kolo: 24. listopadu 1995 AC ZPS Zlín - HC Kometa BVV Brno 7:4 (4:1, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Hub (Kowalczyk) - 1:0, 9. Gudas Ceplis) - 1:1, 10, M. Okál (Čajánek) - 2:1, 17, Tesařík (Janků, Štraub) - 3:1, 18. Hub (Sedlák, Leška) - 4:1, 25. Hub (Leška) - 5:1, 27. Čikl (Gudas) - 5:2, 28. Krásný (Vavrečka, Trešl) - 5:3, 47. M. Okál (Tesařík) - 6:3, 48. Tesařík (Meluzín) 7:3, 52. Gudas (Konečný) - 7:4. Vyloučení 6:6, navíc Čikl (Brno) na deset minut. Využití: 1:4. Rozhodčí: Balej - Furmánek, Grochol před 4 811 diváky.

AC ZPS Zlín: Kameš - Gureň (41. min Hučko), Tesařík, Kowalczyk, Krajíček, Marušák, Javín Janků, Štraub, Meluzín - Leška, Hub, Sedlák - M. Okál, Čajánek, Němčický 41. Z. Okál). Trenéři Vůjtek, ing. Čech.

Kometa Brno: Barta - Zubíček, Gudas, Ceplis, Vavrečka, Beran (21. Havíř), Adam (21. Světlík) - Čikl, Konečný, Mejzlík - Krásný, Trešl, Suhrada - Ševčík, Czerlinski (13. Vítek, 21. Vorel), Haman. Trenéři Jiřík, Špaček.