1995-1996 Zlín - Jihlava 2:4

Po dvou prohraných utkáních s Jihlavou v posledních dvou týdnech věřili tentokrát fanoušci ve vítězství beranů. Hosté přijeli do Zlína bez bratří Kaňkovských, což optimismus ještě umocňovalo, opak byl však pravdou. Již ve 2. minutě zahodil exzlínský obránce v jihlavských službách Rajnoha vyloženou šanci. Z protiútoku přihrál Němčický před hostující branku, kde se nejlépe orientoval Javín, a domácí vedli - 1:0. Další změnu skóre přinesla 5. minutě, v níž našel přihrávkou Cihlář nekrytého Holíka, jemuž se pro domácí nešťastně svezl puk z čepele a pomalu dojel za záda bezmocného Kameše. Po necelých třech minutách dostal hosty do vedení Vlk, když tečoval střelu Čecha pod horní tyčku zlínské svatyně. V 8. minutě pronikal hostující Poukar, jehož střelu stačil ještě Kameš vyrazit, ale následná dělovka Toužimského již byla nad jeho síly. Trenér domácích Vůjtek si vyžádal oddechový čas, ale byli to opět hosté, kteří vzápětí využili vyloučení Štrauba ke vstřelení čtvrté branky, a Kameše vystřídal Maláč. Zlín odpověděl v přesilové hře poté, co Meluzín našel u tyče číhajícího Lešku, jehož střela znamenala alespoň snížení. Ve zbývajících minutách úvodního dějství se domácí snažili o vyrovnání, ale marně.

Ve druhé třetině pokračovali berani v náporu a rozpoutali před hostujícím brankářem Novotným doslova peklo. V 25. minutě byli v nájezdu Bruk s Leškou, v následující minutě úřadovala Čajánkova formace, ale ani. M. Okál se nedokázal prosadit. Jihlava spoléhala pouze na rychlé protiútoky, které však s jistotou likvidoval Maláč. Zlín byl třetím mužstvem, ale nedokázal se prosadit proti bojujícím hostům, při kterých mnohdy stálo štěstí.

Stejný obrázek přinesla i závěrečná třetina, v níž více než předváděná hra zaujal diváky v ochozech souboj Rajnohy se Z. Okálem, po němž skončili oba aktéři za mantinelem. Když Zlínu nestačily ke vstřelení alespoň čestného úspěchu ani dvě přesilové hry a závěrečná power-play, skončilo utkání zaslouženým vítězstvím hostů.

František Vorlíček (Jihlava): „Vzhledem k tomu, že jsme přijeli bez nemocných bratrů Kaňkovských jsme nedoufali v dobrý výsledek. Vítězství je tedy pro nás příjemným překvapením. Hráli jsme ve větším tempu a lépe jsme bruslili zejména v první třetině, kdy se rozhodovalo o výsledku.“

Vladimír Vůjtek (Zlín): „Naše hra se zhroutila již v první třetině. Ujali jsme se sice vedení brankou Javína, ale poté jsme během pěti minut inkasovali čtyři branky a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhé půli jsme si vytvořili místy drtivý tlak, ale naše střely byly nepřesné. V poslední dvacetiminutovce nám síly na zvrat již nezbyly.“

30. kolo 2. ledna 1996 AC ZPS Zlín - HC Dukla Jihlava 2:4 (2:4, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Javín - 1:0, 5. Holík (Cihlář) – 1:1, 7. Vlk (Čech) - 1:2, 8. Toužimský (Bruna, Poukar) - 1:3, 10. Poukar (Čech, Cihlář) -1:4. 15. Meluzín (Leška) - 2:4. Vyloučení: 2:5. Využití 1:1. Rozhodčí: Homola - Furmánek, Grochol. Diváci: 4279.

Zlín: Kameš (10. Maláč) - Medřík, Tesařík, Krajíček, Hučko (21: Kowalczyk), Marušák (21. Z. Okál), Javín -Leška, Štraub, Meluzín - Bruk, Hub, Sedlák - M. Okál, Čajánek, Němčický. Trenéři Vladimír Vůjtek a Zdeněk Čech.