1995-1996 Zlín - České Budějovice 2:2 pp

Jihočeši nastoupili do utkání s perfektní defenzivní hrou, proti které se domácí nedokázali střelecky prosadit. Hrálo se především ve středním pásmu s minimem šancí na obou stranách. Vzrušení přinesla až 11. minuta a přesilová hra hostí, když na trestné lavici nedobrovolně odpočíval Štraub. Perfektní kombinaci Ťoupalova útoku korunoval po 90 vteřinách přesnou střelou Rob. Bezkrevný výkon "beranů" pokračoval i v dalších minutách, což se nelíbilo obecenstvu, které odměnilo hru domácích pískotem.

Ve druhé třetině Zlín přidal na důrazu, rychlosti a byl lepším celkem, střelecky se však neprosadil. Vrcholem útočného snažení domácích, byla tyč nastřelená Hubem ve 33. minutě. Neschopnost zlínských útočníků potrestal z ojedinělé akce Pýcha, který zvýšil vedení Českých Budějovic na 2:0.

Úvod třetí třetiny vůbec nenaznačoval změnu průběhu utkání. Hostující obrana s přehledem zachycovala útoky Zlína a brankář Svoboda byl prakticky bez práce. K útoku zavelel ve 47. minutě kapitán Štraub, jehož střela skončila konečně v budějovické síti. Od této chvíle se začal hrát rychlý, útočný hokej, který se musel líbit. Zatím nespokojení diváci hnali své miláčky do útoku. Ti se jim odvděčili vyrovnávacím gólem již po dvou minutách. Šťastným střelcem byl Javín. Závěr utkání se odehrál ve strhujícím tempu. V 52. minutě objel Svobodovu svatyni Štraub, ale nedal. Na druhé straně zahrozil Vošta, jehož střelu zázračně zlikvidoval Kameš. Byli to právě gólmani obou mužstev, kteří měli největší zásluhu na tom, že skóre zápasu zůstalo již nezměněné.

Vladimír Vůjtek (Zlín): „V L třetině jsme nehráli dobrý hokej. Ve 2. třetině jsme již hráli mnohem lépe, ale bohužel jsme opět inkasovali. Závěr utkání se nám povedl. Mohu říci, že hráči nechali na ledě opravdu všechno. Jsem však zklamán projevem diváků vůči hráčům, zvláště po druhé třetině. Diváci nás prostě v době, kdy se nám nedaří, nepodrží.“

Vladimír Caldr (Č. Budějovice): „Oba dva zápasy si byly velmi podobné. V obou jsme měli blíž k vítězství. Proto je remíza pro mne zklamáním. Jinak myslím, že oba tyto zápasy byly po herní stránce velmi kvalitní."

34. kolo: 16. ledna 1996 AC ZPS Zlín - HC České Budějovice 2:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0 po prodloužení)

Branky a nahrávky: 13. Rob (Pýcha, K. Ťoupal) - 0:1, 36. Pýcha (Rob, Soudek) - 0:2, 47. Štraub (Meluzín, Tesařík) - 1:2, 49. Javín (Němčický) - 2:2. Vyloučení 2:3. Využití 0:1. Rozhodčí: Vokurka - Fedoročko, Padevět. Nejlepší hráči: Kameš - Bělohlav. Sledovalo 5011 diváků.

AC ZPS Zlín: Kameš - Medřík, Javín, Gureň, Tesařík, Marušák, Kowalczyk – Leška (33. Krásný), Čajánek (42. Sedlák), Němčický - Janků, Štraub, Meluzín - Bruk, Hub, Z. Okál (43. Leška). Trenéři: Vladimír Vůjtek, ing. Zdeněk Čech.