1995-1996 Slavia Praha - Zlín 2:3

Lépe začala Slavia, která přitlačila hosty v úvodu do defenzívy. Šance na sebe nenechaly dlouho čekat, neboť již 44 vteřiny od úvodního vhazování po akci Kupky pálil Jelínek pouze do nastavené lapačky brankáře Kameše. Poté se ocitl dvakrát ve slibné pozici před Kamešem německý reprezentant Benda, ale zlínský gólman potvrdil své kvality. Domácí získali i výhodu přesilové hry, ale nedokázali ji zužitkovat. Naopak "berani" stmelili obranu tak, že vystrašili slávisty v oslabení střelou Miroslava Okála. Nápor domácích pokračoval, v šancích se ocitl při samostatném nájezdu Eiselt, poté Heš, ale výborného Kameše nepřekonali. V první třetině se hrál jen průměrný hokej, za zmínku ještě stojí dělovka Huba, která skončila na vnější síťce.

Druhá část přinesla rušný a dramatický hokej především pak ze strany Zlína. Ten šel do vedení, když Tesaříkovu přihrávku zúročil ve vedoucí gól střelou z voleje Bruk. Slavia se však nezlomila. Ujčík sice spálil dvě tutovky, ale poté se ve skrumáži před Kamešem nejlépe orientoval Růžička a vyrovnal. Domácí se však dlouho z vedení neradovali, neboť po šťastné teči Huba "berani" opět vedli. Do závěrečné třetiny Slavia nastoupila v drtivém náporu. Nejlepší hráč na ledě - brankář Kameš dlouho odolával, kapituloval až po ukázkové akci třetího útoku. Rozhodnutí padlo v 51. minutě, kdy jinak výborný brankář Kudrna se dopustil osudné chyby, když za jeho zády skončila skákající střela obránce Krajíčka. V závěru se domácí nedostali ani k power-play. Dnes hrají zlínští hokejisté po delší pauze opět na domácím ledě, kde se utkají od 17 hodin s celkem Vítkovic. Podle aktuálních zpráv z domácího tábora nedojde v sestavě k žádným změnám. V neděli se pak AC ZPS představí v Č. Budějovicích, poté následuje týdenní reprezentační přestávka.

Vladimír Vůjtek (Zlín): „Úvodní třetina byla spíše taktickým vyčkáváním, neboť nikdo nechtěl otevřít karty. Diváci viděli vcelku vyrovnaný souboj. Byli jsme šťastnějším celkem, neboť jsme dali o jednu branku více. Velkou zásluhu na našem vítězství má brankář Kameš a kolektiv-ní výkon všech tří pětek.“

15. kolo: 24. října 1995 HC Slavia Praha - AC ZPS Zlín 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Bruk (Tesařík, Medřík) - 0:1, 30. Růžička (Prorok, Hořava) - 1:1, 33. Hub (Kowalczyk) - 1:2, 47. Eiselt (Benda, Hořava) - 2:2, 51. Krajíček (Miroslav Okál) - 2:3. Vyloučení 3:4, bez využití. Rozhodčí Bolina - Brunclík, Rouspetr. Diváků:2 500.

AC ZPS Zlín: Kameš - Gureň, Javín, Krajíček, Kowalczyk, Medřík, Tesařík - Janků, Štraub, Meluzín - Miroslav Okál, Hub, Zdeněk Okál -Bruk, Čajánek, Němčický. Trenéři Vůjtek, ing. Čech. Roman Ordelt