1995-1996 České Budějovice - Zlín 1:1 pp

V pátečním pokračování nadstavby extraligy ledního hokeje hráli zlínští berani na jihu Čech se svým tabulkovým soupeřem Českými Budějovicemi. Měli tak možnost zvýšit svůj bodový náskok právě před tímto soupeřem a pojistit tak čtvrtou příčku zajišťující volno v prvním kole play-off.

Již v první třetině se však ukázalo, že pro berany nebude lehké odvést domů body. Domácí začali výborně a jen zodpovědná obrana a vynikající výkon brankáře Kameše zabránily inkasování gólů. Ani hosté však nezůstávali v šancích pozadu, a tak byla první třetina dramatická a plná výborných zásahů gólmanů Svobody a Kameše. Skóre se tak podařilo otevřít Jihočechům zásluhou Pýchy až v úplném závěru první dvacetiminutovky. Zlínský kapitán Štraub, který nastoupil po odpykání jednozápasového trestu, však ve druhé polovině střední části hry srovnal na nerozhodný stav. Ten pak i přes další šance a prodloužení vydržel až do závěrečného hvizdu.

Vladimír Caldr (Č. Budějovice): „V první třetině jsme si vytvořili řadu šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Jsem přesvědčen o tom, že jsme dnes viděli souboj dvou nejlepších brankářů v extralize - Svobody a Kameše.“

Zdeněk Čech (Zlín): „Byl to kvalitní hokej s oboustranným nasazením. V první třetině měli domácí šance, ale brankář Kameš nás výrazně podržel. Poté jsme hru vyrovnali a s bodem z Budějovic odjíždíme spokojeni.“

33. kolo: 12. ledna 1996 HC Č. Budějovice - AC ZPS Zlín 1:1 po prodloužení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 20. Pýcha - 35. Štraub. Rozhodčí: Fietko - Frůhauf, Průcha. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 2591.

AC ZPS Zlín: Kameš - Medřík, Javín, Gureň, Tesařík, Kowalczyk, Krajíček - Leška, Čajánek, Němčický - Janků, Štraub, Meluzín - Bruk, Hub, Okál (30. Krásný).

HC České Budějovice: Svoboda - Soudek, K. Ťoupal, Nedoma, Kubíček, Suchánek Zábranský - Rob, R. Ťoupal, Pýcha - Sailer, Bělohlav, Božek - Šperger, Turek, Vošta.