1994-95 Vítkovice - Zlín 3:1

Zápas 43. kola extraligy ledního hokeje začal v ostravském Paláci kultury a sportu velmi opatrně. Vítkovice nechtěly udělat chybu v obraně, neboť ve hře byla v případě vítězství ještě naděje na play-off. "Berani" v brance s Hrazdírou (Kameš - horečka), bez zraněných Romana Kaňkovškého a Zdeňka Okála, začali lépe a již ve 4. min se ocitl ve velké šanci Maškarinec. Hra měla v úvodu pozvolné tempo a více příležitostí si v první třetině vytvořili domácí zásluhou třetí řady, ale Kaděra i Šebesta vyšli naprázdno. Ve druhé části se hra podstatně zrychlila a y padat také branky. Skóre utkání el bombou po ledě Kubina a za čtyři minuty rozvlnil síť podruhé ou Peterek. Přesně v polovině utkání vykřesal jiskřičku naděje pro Zlínské Miroslav Okál. Vítkovice poté promarnily početní výhodu (17 vteřinová přesilovka pět na tři, aby se vzápětí ubránili při vyloučení Ryšánka). Rozhodnutí přinesla až závěrečná třetina a štěstěna se přiklonila na stranu domácích, když po chybě zlínské obrany rozhodl Šimíček. Beranům se vyskytla Šance při čtyřminutovém vyloučení Kaděry, ale zůstalo pouze při příležitosti. Zlín vyšel na severu Moravy naprázdno, atak musí přesvědčit v dnešním domácím zápase s Kladnem. Ve hře je v případě vítězství čtvrtá příčka v tabulce, která zaručuje první dva zápasy a případný pátý rozhodující zápas na domácím ledě.

Vše nasvědčuje tornu, že se "berani" v prvním kole play-off střetnou s Českými Budějovicemi, i když teoreticky mohou změřit síly i s Plzní či Olomoucí. Moudřejší budeme v dnešním večeru. Play-off začíná úvodními zápas již 6. a 7. března!

28. února 1995, 43. kolo: HC Vítkovice - AC ZPS Zlín 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Kubina (Matějný) - 1:0, 26. Peterek (Černý) - 2:0, 30. Miroslav Okál (Rajnoha) - 2:1, 44. Šimíček - 3:1. Rozhodčí: Brada - Kostka, Sirotek, vyloučení 4:5, bez využití. Diváků: 5 743.

AC ZPS Zlín: Hrazdíra - Kowalczyk, Tesařík, Maškarinec, Gureň, Rajnoha - Janků, Štraub, Meluzín - Mejzlík, Petr Kaňkovský, Kotásek (25. Čajánek) Jurík, Hub, Miroslav Okál.