1994-1995 Zlín - Kladno 8:3

Beraní zarputilost slavila úspěch již v sedmé vteřině utkání, kdy Štraub nezištně uvolnil Janků a ten famózně poslal domácí do vedení. Zaskočené Kladno mohlo hned ve druhé minutě srovnat z přesilovky po vyloučení Štrauba, jenže Kameš závar ustál stejně jako v 5. minutě tutovku Tona s Eliášem. Zlín obávaný první útok Kladna dokonale paralyzoval a ke slovu ho kuriózně pustil až ve 12. minutě dělovku z hole Kaberleho nešťastně tečoval směrem na Kameše obránce Gureň, gólman Zlína ale ještě stačil zasáhnout. Na nenápadnou akci Libora Procházky v téže minutě už ale domácí jednička nestačila – 1:1.

Na počátku 19. minutě zatáhl od středové čáry Miroslav Okál a roli falešného útočníka zúročil Kowalczyk přesným dloubákem – 2:1. O sedm vteřin na to se o dvoubrankový náskok ševců postaral Petr Kaňkovský.

Rozuzlení třetí semifinálové zápletky k radosti vyprodaného stadionu už ve druhé třetině. Po neúprosném tlaku domácích korunoval jejich snahu ve 26. minutě Němčický. Po asistenci Miroslava Okála, který prostřelil clonu klecanských obránců, pak nejprve téměř zastavil, aby poté chladnokrevně vypálil k pravé tyči – 4:1.

Ve 29. minutě tandem Kowalczyk – Čajánek uvolnil mezi kruhy Miroslava Okála a tomu nezbylo, než skórovat – 5:1. Když dezorientovaného Vokouna poslal o čtyři minuty později předčasně do šaten Meluzín, bylo rozhodnuto. Euforické, nadšené ochozy sice mohl ještě v samotném závěru třetiny roztleskat kanonýr Janků, jeho průlet kladenským brankovištěm byl ale na zpracování Štraubova puku příliš rychlý.

Opojení z důrazného kroku do finále Berany po poslední přestávce poněkud uspalo, a tak nejprve Patera ve 41. minutě a Kruliš o dvě minuty později kontrovali. Na dvě „ocelové rány“ ale brzy přišla odpověď v podobě pojistek z holí Miroslava Okála v 53. minutě a Kotáska o minutu později. V závěru si domácí trenéři mohli dovolit luxus – nechali vydechnout superútok Janků-Štraub-Meluzín a poslali na led náhradníky.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Müller (Kladno): „Udělali jsme příliš chyb v obranné činnosti. V poslední třetině za stavu 6:3 se mužstvo zvedlo, ale domácí byli lepší. Přesto věříme, že se dáme dohromady a že se přičiníme o velké drama.“

Vladimír Vůjtek (Zlín): „Play-off se nehraje na výši skóre, ale na vítězství. Pokud se chcete dostat to finále a to my chceme, chybí nám vyhrát ještě jednou. Každý zápas začíná za stavu 0:0. Bude to hodně těžké.“

3. zápas semifinále play-off 20. března 1995 Zlín – Kladno 8:3 (3:1, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Janků, 19. Kowalczyk (M. Okál, Čajánek), 19. P. Kaňkovský, 26. Němčický (Okál, Čajánek), 29. M. Okál (Čajánek, Kowalczyk), 34. Meluzín (Štraub, Kotásek) - 13. L. Procházka (Čermák), 41. Patera, 43. Kruliš (Patera, Vejvoda). Rozhodčí: Fraňo – Brunclík, Český. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváků: 9065 (Vyprodáno) Stav série: 2:1.

Zlín: Kameš – Gureň, Maškarinec, Krajíček, R. Kaňkovský, Tesařík, Kowalczyk, - Janků, Štraub, Meluzín – Kotásek, P. Kaňkovský, Mejzlík – M. Okál, Čajánek, Němčický. Od 55. minuty Jurík, Hub, Sedlák za Janků, Štrauba a Meluzína. Trenéři: Vůjtek, Čech.

Kladno: Vokoun (34. Chlad) – Kruliš, Kaberle, Kuda, Židlický, L. Procházka, Štěpánek – Mach, Patera, M. Procházka – Vejvoda, Bláha, Čermák – Ton, Eliáš, Ruchař. Trenér: Neliba.