1994-1995 Plzeň - Zlín 3:4

Hned ve druhé minutě se zranil Veselovský a Interconexu se tak rozpadla nejlepší první útočná řada. Po úvodní zahřívací šestiminutovce plné nervózního a neurovnaného hokeje šel na trestnou lavici za hákování Němčický a Plzeň se nastěhovala na dvě minuty do obranného pásma Zlína. Obranný lichoběžník před Kamešovou brankou však byl neprůstřelný. Sotva skončila přesilovka Plzně, putoval na trestnou lavici za hákování Kucharčík a 37 sekund před jeho návratem se před Pejcharovou brankou nejlépe orientoval Janků a domácí prohrávali 0:1. Uplynulo přesně 67 sekund, Špaček vyrobil na obranné modré hrubku, jako hrom a Okál zvýšil vedení Zlína. V sedmnácté minutě Zlín špatné střídal, přišel trest: po 82 s přesilovky našel Beránek perfektně připravenou čepel hokejky Kreuzmana a Kameš lovil poprvé puk ze sítě. Zlínská obrana vysunutá až na červenou čáru pořádně brnkala domácím na nervy a nepouštěla Interconex do kombinačních akcí. A brejky úspěch nepřinášely. Hrál se ale velice dobrý hokej, více příležitostí vyniknout měl však domácí Pejchar. V polovině zápasu, kdy Plzeň důsledným forčeningem získala mírnou převahu na svoji stranu, však Tesařík opakovanou střelou zvýšil na 3:1. A Zlín byl opět na koni, doslova zabetonoval obrannou modrou a přitom stačil vyrážet k nebezpečným útokům. Bezchybný taktický výkon Zlína slavil úspěch, Meluzín přidal čtvrtý gól. Zoufalý závěrečný nápor Plzně přinesl sice zkorigování skore, ale Interconex nakonec odešel poražen. Poražen zbraní, která mu v letošním ročníku extraligy byla vlastní. Perfektní obranou. Ta zlínská byla včera o gól lepší.

Hlasy trenérů:

Karel Trachta (Plzeň): „Nezvládli jsme utkání psychicky, nedodrželi jsme taktiku, nebruslili jsme, neměli jsme důraz. Soupeř hrál velice dobře, po všech stránkách nás přehrál. Navíc jsme se dopustili hrubých chyb, kterých dokázal Zlín využít.“

Vladimír Vůjtek (Zlín): „Hráli jsme velice dobře takticky, vysunuli jsme obranu do středního pásma a to Plzni dělalo velké problémy. V závěru jsme si trochu zkomplikovali život. Plzeň si prohrála celou sérii již v prvním zápase u nás, kdy si vytvořila dost šancí, ale nedokázala je proměnit.“

3. čtvrtfinále 10. března 1995 Plzeň – Zlín 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Janků (Maškarinec, Štraub) - 0:1, 12. M. Okál - 0:2, 19. Kreuzman (Steiner, Beránek - 1:2, 31. Tesařík - 1:3, 52. Meluzín (Janků) - 1:4, 56. Špaček (Vlček, Rybár) - 2:4, 60. Steiner (Huml) - 3:4. Rozhodčí: Bolina - Brázdil, Halas. Vyloučení: 5:8, navíc Kucharčík na 10 minut za nesportovní chování. Využití: 3:1. Diváků: 5320. Stav série: 0:3.

Plzeň: Pejchar - Špaček, Vlček, Šmíd, Kovářík, Hanzlík, Ruprecht Volák (47. Metlička), Veselovský (12. Černý), Rybár - Živný, Kucharčík, D. Trachta – Beránek (41. Huml), Steiner, Kreuzman. Trenéři K. Trachta a J. Setikovský.

Zlín: Kameš - Gureň, Maškarinec, R. Kaňkovský, Krajíček, Kowalczyk, Tesařík - Janků, Štraub, Meluzín - Kotásek, Sedlák, Mejzlík - M. Okál, Čajánek, Němčický. Trenéři Vůjtek a Čech.