Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1990-1991 Zlín - Litvínov 6:2

K Hrstkovi a Hešovi přibyli na marodku Legget a Štraub, Raděvič je v trestu a tak zlínští trenéři dali šanci mladíkům. Šestnáctiletý Roman Hamrlík otevřel třetím gólem svůj prvoligový účet. Domácí šli do vedení v 11. minutě po střele Václavíčka, 47 sekund před koncem třetiny Okál v přesilovce prostřelil Orcta v brance Severočechů podruhé. To neunesl brankář Orct a po zcela bezdůvodném napadení rozhodčího Potscha šel z ledu do konce zápasu.

Výsledkem aktivity hostí po přestávce byla sice snižující branka Burgera, ale již zmíněný Roman Hamrlík a Jurík zatížili zase konto náhradníka Chemiků Knapa. Ani v závěru nepustili domácí režii z rukou a letos poprvé dovedli souboj s Litvínovem k jasné výhře. Zlín je tak po 39 zápasech základní části na osmé příčce se ziskem 39 bodů.

39. kolo 24. ledna 1991 Zlín - Litvínov 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Václavíček, 20. Okál, 29. R. Hamrlík (Otevřel), 31 Jurík (Otevřel), 44. Stavjaňa, 51. M. Hamrlík (Jurík) – 26. Burger (Heinisch, Macholda), 59. Čaloun (Ručínský). Rozhodčí: Potsch – Cambal, Unzeltig. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváků: 3700.

Zlín: Hrazdira – Pavlas, Albrecht, M. Hamrlík, R. Hamrlík, Vlk, Svoboda – Chalánek, Otevřel, Jurík – Stavjaňa, Hub, Okál (31. Vodák, 52. Mimochodek) – Tomek, Suhrada, Václavíček. Trenéři: Novák, Přikryl.

Litvínov: Orct (20. Knap) – Šulc, Čmorda, Šlégr, Prachař, Weiss, Keller – Kysela, Lang, Kašťák – Čaloun, Beránek, Ručínský – Machulda (42. Žák), Heinisch, Burger. Trenéři: Hlinka, Beránek.