1990/1991 Trenčín – Zlín 10:7

Venku nastříleli sedm gólů, na výhru jim to ale stejně nestačilo. Navzdory 17 nastříleným gólům obou týmů se však hrál jen průměrný hokej. Obě mužstva myslela více na útok, než obranu. Zlínští nedodrželi stanovenou taktiku před utkáním. Měli se stoprocentně zaměřit na obranu a z ní vycházet do rychlých protiútoků.

Mužstvo se až příliš brzy, už ve 3. minutě vedlo po brankách Chalánka a Okála 2:0, jenže Trenčín ještě do první pauzy výsledek otočil a na první pauzu odcházel ve vedení 4:2. Trenér Novák tvrdil, že kdyby mužstvo udrželo příznivý stav první třetiny, výsledek by byl jiný. Domácí se totiž hledal a vývoj otočili po hrubých chybách Zlína. Líbili se oba brankáři, ale mužstva hrála jen dopředu a příliš jim nepomohla. V ofenzivě hrál Zlín dobře, o čemž svědčí sedm vstřelených branek. Odvolání brankáře půl minuty byl risk, domácí navíc hráli v oslabení, jenže nevyšel.

29. ledna 1991 Dukla Trenčín – AC ZPS Zlín 10:7 (4:2, 3:1, 3:4)

Branky a nahrávky: 10. Madový (Holáň, Uharček), 11. Majerčík (Tichý, Uharček), 18. Ťoupal (Hanták, Kolník), 19. Petrovický (Konštek, Majerčík), 32. Madový (Uharček, Jánoš), 38. Jánoš (Holáň), 40. Kolník (Sekeráš, Ťoupal), 50. Madový (Holáň), 56. Švehla (Uharček), 60. Kolník (Ťoupal) - 2. Chalánek (Albrecht) - 0:1, 3. Okál (Otevřel, Jurík), 36. Jurík (Chalánek), 42. Tomek (Hrstka, Okál), Václavíček (Súhrada), 53. Okál (Hrstka, Tomek), 58. Tomek (Vlk, Hrstka). Rozhodčí: Haber - Janíček, Mihálik. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3141. Vývoj skóre: 0:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:5, 8:5, 8:6, 9:6, 9:7, 10:7.

Trenčín: Hiadlovský (41. Hartman) - Tichý, Maškarinec, Medřík (50. Smerčiak), Sekeráš, Švehla, Holáň - Majerčik, Pajerek, Mach - Kolník, Ťoupal, Hanták - Jánoš, Uharček, Madový. Trenéři: Šupler, Hossa.

Zlín: Blažek (40. Hrazdira) - M. Hamrlík, R. Hamrlík, Pavlas, Albrecht, Vlk, Leggett, Heš - Chalánek, Otevřel, Jurík - Mimochodek, Hub, Okál - Tomek, Súhrada, Václavíček. Trenéři: Novák a Přikryl.