1989/1990 Zlín - Litvínov 3:3

Hokejový Zlín pod temným stínem Čajkovy tragédie citelně vyprázdnil ochozy. Domácí nastoupili s pozměněnou sestavou v obraných řadách navíc bez nemocného Raděviče a obrovskou psychickou zátěží, která na nic leží od nešťastného zápasu v Košicích a zranění spoluhráče Luďka Čajky, kterým, jak se později ukázalo, podlehl. To všechno nahrávalo do karet Litvínovu, i když ten už přijel bez „Kanaďana“ Růžičky.

Zlínští hokejisté přesto začali s elánem a náporem a už v 1. minutě byl sám před brankou hostů Hrstka. Ve 4. minutě už ševci vedli, když nejlepší hráč Zlína Kořený využil za 54 sekund přesilovku. Brzy na to neproměnil Maruška sólo. Zlín získal převahu, ale z ní už jen neproměněné šance. Hosté naopak za sedm vteřin využili přesilovku a vyrovnali Jeřábkem po přihrávce Reichela.

Šokem začala druhá třetina. Po hrubé chybě v obraně a gólu Procházky získali hosté už v 55 sekundě vedení, které po další „velehrubce“ o 4 minuty později Kašťákem využili k zisku dvoubrankového náskoku.

Hra Zlína začala být chaotická v obraně i útoku ke střelbě se ševci moc nedostávali. A když už, bylo vše nedůrazné a nepřesné. Zdálo se, že je rozhodnuto.

Naštěstí domácí dokázali zmobilizovat síly v době, kdy už v to málokdo doufal. Nejprve v 55. minutě snížil Antonín Stavjaňa na 2:3 a dvě minuty před koncem dokonce Štraub vyrovnal. S výsledkem nakonec byla spokojena obě mužstva, více pochopitelně Severočeši. Nutno však přiznat, že toto ligové střetnutí mělo oboustranně slabší úroveň. Domácím v něm patřil úvod a závěr zápasu, hostům zbytek. Litvínov byl k vítězství blíže, stačilo jim k tomu lepší bruslení a kombinace. Ve 35. minutě naskočil do svého prvního zápasu v nejvyšší soutěži 16letý Martin Hamrlík.

Josef Beránek (Litvínov): Neplánovaná kratší přestávka byla znát na obou mužstvech. V první třetině jsme byli vytrestaní za nevyužité šance Rosola a Kašťáka. Přesto jsem s remízou spokojen. Ze čtyř vzájemných duelů jsme získali pět bodů. Po odchodu Růžičky a výměnách nám jde o jediné – vyhnout se prolínací soutěži.

Stanislav Přikryl (TJ Zlín): Hráči jsou od osudného zranění Čajky stále v těžké depresi a podle toho vypadaly i tréninky. Začátek nám ještě vyšel, ale rychlé dvě branky v úvodu druhé třetiny nás zaskočily. Zhoršili jsme se v organizaci hry, vázla spolupráce a hráči hledali sami sebe. Litvínovští měli utkání pod kontrolou, a proto oceňuji, že jsme se dokázali ještě zmobilizovat a zachránit alespoň bod, který by nás měl v této situaci trochu povzbudit.“

35. kolo: 12. ledna 1990 Zlín - Litvínov 3:3 (1:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Kořený, 55. Vlach (Kořený), 58. Štraub (Kořený, Vlach) - 12. Jeřábek (Reichel), 21. Procházka (Burger), 25. Kašťák (Rosol). Rozhodčí: Potsch – Marušín – Pethö. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváků: 4149.

TJ Zlín: Hrazdira – A. Stavjaňa, Kořený, Pavlas, Svoboda, Albrecht, Pospíšil (35. Hamrlík) - Chalánek, Hrstka, Vlach – Maruška, Štraub, Požárek – Tomek, Hub, Václavíček. Trenéři: E. Novák, Přikryl.

Litvínov: Orct – Weismann, Procházka, Šlégr, Prachař, Mrázek, Zetek – Rosol, Burger, Kašťá – Jeřábek, Reichel, Ručínský – Kysela, Lang, Zima. Trenéři: Beránek, Ulrych.