1989-1990 Zlín - Dukla Jihlava 2:6

V závěru sezony to vypadá, že hokejistům Zlína docházejí síly, nebo odchází forma, či dokonce obojí. Ševci to předvedli i proti Jihlavě. Snaha sice nechybí, ale to je pro bodový zisk v nejvyšší soutěži málo.

O porážce zlínského mužstva se totiž rozhodlo tentokrát hned v úvodu střetnutí. Běžela 38 sekunda a Dolana už slavil. Tentýž hráč si gólovou radost vychutnal i ve 4. minutě. A v polovině třetiny už na ukazateli svítil hrozivý stav 0:3 zásluhou Kaňkovského. Všechny branky dosáhli jihlavští lacino po hrubých chybách mužstva. To už nevydržel ani brankář Hrazdira, který se nechal vystřídat mladým Čechmánkem.

Jen chvilku se zdálo, že by tento krok mohl znamenat zlepšení. Zlín snížil na 1:3 ve 12. minutě Kořeným. Jenže poté opět inkasoval po chybě zadních řad a šel do kabin za značně nepříznivého stavu.

Obrat k lepšímu byl vidět v úvodu prostřední části hry. Zlín přidal, hodně se hrálo před Horynou, ale koncovka opět totálně zklamala. Konečně, jako tolikrát předtím. Bylo až k nevíře, kolik domácí spálili šancí. Nedokázali přehodit ani ležícího brankáře, či trefit opuštěnou branku. A tak jediný potlesk zazněl prořídlými ochozy, když hlasatel oznámil, že je v hledišti legendární kanadský hokejista Bobby Orr. Více k návštěvě kanadské legendy čtěte ZDE

V poslední části hry, hned v jejím úvodu Zlín snížil na 2:5, získal pět iniciativu na svou stranu, ale ani tentokrát nedokázal vstřelit další branku. V průměrném střetnutí byli ale Jihlavští lepší a vyhráli zaslouženě. A to naprosto stejným poměrem jako v nedělním zápase na domácím ledě. Hokejisté TJ Zlín budou muset počkat na svého soupeře, který vzejde ze třetího rozhodujícího zápasu mezi Košicemi a Vítkovicemi.

Josef Augusta (Dukla Jihlava): „Utkání mělo dobrou ligovou úroveň, zejména prostřední část se musela líbit. Na obou stranách nechybělo nasazení, motivací pro hráče byla zřejmě i přítomnost hostů z Kanady. Při pokračující absenci Haška nás podržel náhradník Horyna a to se střeleckou muškou rozhodlo. Paradoxem je, že i přes zvýšený počet zápasů už nemá polovina mužstvev koncem února prakticky o co hrát.“

Stanislav Přikryl (TJ Zlín): „Oba celky hrály viditelně bez zábran a stresů. Myslely více na kombinaci a útok. Nám se vymstila počáteční nepozornost v obraně, a i když jsme časem dostali Duklu pod tlak, znovu jsme doplatili na střeleckou nemohoucnost. Horyna sice chytal lépe, než v Jihlavě, ale nám schází větší důraz před jeho bránou. Z jednotlivců přesto zaslouží pochvalu alespoň Antonín Stavjaňa, zahrál velmi dobře a příkladně. Byl vzorem pro mladé spoluhráče.“

O 5. - 8. místo: 27. února 1990 Zlín - Jihlava 2:6 (1:4,0:1,1:1)

Branky a nahrávky: 12. Kořený (Tomek), 42. M. Stavjaňa (Hub) - 3. Dolana (Vlk), 4. Dolana (Polcar), 10. Kaňkovský (Benák), 16. Kaňkovský (Mejzlík), 30. Hrbek (Cihlář), 51. Polcar (Kolek). Rozhodčí: Halas, Brázdil. Diváků: 3155. Vyloučení: 3:4 navíc Kořený (TJ Zlín) a Kuchyňa (Dukla) na 5 minut.

TJ Zlín: Hrazdira (10. Čechmánek) - A, Stavjaňa, Kořený, Pavlas, Albrecht, Hamrlík, Svoboda, Petřík Pospíšil - Tomek, Vlach, Maruška - Chalánek, Štraub, Konopčík - M. Stavjaňa, Hub, Němčický - Mařák, Požárek, Václavíček.