Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1987-1988 Košice - Gottwaldov 3:2

Hokejové štěstí nebylo pro Gottwaldov zase jednou doma. Tak lze charakterizovat nejlépe úvodní zápas hokejistů TJG v Košicích, jímž začala část sezony roku 1988 naší nejvyšší hokejové soutěže. Utkání bylo pro hosty víc než smůlové a rozdíl mezi druhým a jedenáctým mužstvem tabulky nebyl prakticky vůbec vidět.

V úvodní čtvrthodině byla hra naprosto vyrovnaná a teprve v závěru třetiny získali domácí mírnou převahu. Na střely to bylo 7:7 a ve druhé třetině byl dokonce Gottwaldov aktivnější.

Už ve 21: minutě ujel Vlach, bleskurychlé sólo zakončil blafákem, ale v rozhodující chvíli mu kotouč unikl z hole a těsně minul prázdnou košickou branku.

I v dalších chvílích častěji útočili hosté, vytvořili si už tradičně řadu šancí, doplatili však na mizernou koncovku. V polovině zápasu se domácí ujali vedení ve hře čtyř proti čtyřem Jurík po Vlachově příhře vyrovnal. Těsné vedení získaly Košice hodně šťastně, když druhý gól daly z náhodné teče před Svačinovou brankou.

V nástupu do závěrečné třetiny Tomek vyrovnal z přesilovky, kdy mu nahrával Santarius. Pozorná hra v dalších minutách střetnutí dávala za předpoklad k tomu, že utkání skončí zaslouženou remízou.

Minutu před koncem však gottwaldovské opustilo štěstí a po jedné z mála chyb Košice rozhodly. Vodila ujel, Svačina jeho střelu vyrazil, ale odražený puk vrátil další reprezentant Liba do sítě. V posledních vteřinách začali hrát hosté power-play, při Čajkových střelách byli blízko vyrovnání k vyrovnání, ale nakonec se radovali přece jen domácí.

Ze třech formací vynikla Vlachova řada a bojovný Otevřel. V průběhu utkání se ale zranil smolař Frosch, jenž dostal zápěstí do sádry. Zatím jej nahradil Krajč, když Peterka po nemoci teprve začínal s tréninkem. Šrámy a zranění k hokeji patří a neměly by nic měnit na snaze Gottwaldova vymanit se z nepříznivého postavení na chvostu mistrovské tabulky…

24. kolo 8. ledna 1988 Košice - Gottwaldov 3:2 (0:0,2:1,1:1)

Branky Gottwaldova: Jurík, Tomek (Santarius).

TJ Gottwaldov: Svačina – Stavjaňa, Svoboda, Čajka, Venera, Albrecht, Frosch – Santarius, Pelc, Tomek - Maruška, Vlach, Jurík – Ryšánek, Otevřel, Švancár.