1987-1988 Kladno - Gottwaldov 8:4

Jen dvacet minut žila gottwaldovská naděje na úspěch na kladenském ledě. Ve druhé třetině přišlo bleskové rozuzlení, tři rychlé góly a tvrdé probuzení do drsné ligové reality. Gottwaldovská hra se sesypala jako domeček z karet a po třiceti minutách hry vedlo Kladno rekordním rozdílem 7:1!

„Utkání pravdy“ mnohé ukázalo. Mimo jiné to, že bez obrovské koncentrace nasazení na hranici možností a vůle, snahy a odpovědnosti každého jednotlivce se všechny tužby a přání změní jen ve vzdušné zámky a rozplynou se jako pára nad hrncem. Hokejistům TJG přitom hrála třetí část ligy plně do karet.

Měli osmé místo v tabulce a tím i klid v závěru soutěže doslova na dosah. Stačilo jen uspět v souboji s Kladnem, předčít je vůlí a odpovědností a do konce ligy už jen držet krok.

Bohužel, tuto šanci naši hráči promarnili. V rozhodující chvíli, kdy měli prokázat, co v nich vězí, neuspěli. Znovu doplatili na několika minutové výpadky, tři góly od 22. do 24. minuty, další dva ve 32. minutě. Druhá třetina skončila 1:6 ve prospěch Kladna. Branky Němčického, Mimochodka, Marušky a Čajky nemohly vymazat mizérii z paměti. V první vážnější zkoušce odpovědnosti a odhodlání gottwaldovští hokejisté propadli.

Reparát budou skládat už dnes večer, kdy hostí Duklu Trenčín. Nyní jde alespoň o záchranu. A ještě jednou je potřeba si uvědomit, že všechna slova o tom že beru zodpovědnosti na svá bedra, zůstanou jen slovy, nedokáží-li je podložit i odpovídajícím výkonem…

30. kolo 13. března 1988 Kladno - Gottwaldov 8:4 (1:0, 6:1, 1:3)

Branky Gottwaldova: Němčický, Mimochodek, Maruška a Čajka.