1987-1988 Jihlava - Gottwaldov 5:4

Tak nešťastnou porážku už gottwaldovský hokej už dlouho nezažil. Jihlavští vojáci jsou v současné době v hluboké krizi a úterní utkání to jasně potvrdilo. Hrálo se neurovnaně, v pomalém tempu bez většího vzruchu a vyložených šancí.

Přesto už v první třetině padly čtyři góly. Domácí dvakrát vedli, hosté vyrovnali Juríkem a Krajčem. Na obou brankách se podepsal vinou jihlavský brankář. A to měli ještě střelecké možnosti Dobiášek a Vlach. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a Dukla se prosadila až v jejím závěru, kdy ve třech minutách upravila na 4:2 a Svačina prožíval „horké“ chvíle.

Závěrečná dvacetiminutovka byla naprostým obratem a tempo udával jednoznačně Gottwaldov. V této fázi byl rozhodně lepší, vyrovnal na 4:4 zásluhou Pelce a Peterky a byl dokonce blízko k vítězství po dalších pokusech Santariuse a Mimochodka, na něž jihlavský brankář pozdě reagoval. Stejně jako po šancích Juríka a Ryšánka.

Sportovní štěstí je ale vrtkavé a tentokrát přálo domácím. Ti totiž mnutu před koncem strhli vedení na svou stranu v době, kdy mohli být spokojení spíše s tím, že uhájí nerozhodný výsledek. Za obdržené góly brankář Svačina nemohl. Dvě střely byly tečované a dvakrát měl zakrytý výhled a po zápase byl vyhlášen nejlepším hráčem TJG. Jinak asi nelze pochválit nikoho, snad s výjimkou Krajče, jenž bojoval s příkladným nasazením.

Útoky byly řádně přeskupeny (Jiskra-Pelc-Santarius, Tomek-Ryšánek-Dobiášek) došlo ještě k průběžným korekturám. (odstoupivšího Jiskru nahradil Mimochodek), Stavjaňu laborujícího se zraněním kotníku zaskočil Krajč a sestava se několikrát měnila. Snad najde konečnou tvář v dalších zápasech.

15. kolo 17. listopadu 1987 Jihlava - Gottwaldov 5:4 (2:2,2:0,1:2)

Branky Gottwaldova: Krajč, Jurík, Pelc, Peterka.