1987-1988 Gottwaldov - Košice 4:2

Utkání s Košicemi nezačali Gottwaldovští nijak slavně. Hráli rozháraně, nevycházely jim ani přesilovky a soupeř měl dlouho jasně navrch. Z celé domácí sestavy drželi krok s hosty jen útočník Vlach a brankář Svačina, naopak hodně to skřípalo v obraně a zdlouhavé zakládání útoků nemělo šanci na úspěch.

Nástupem do druhé třetiny se hra jakoby zázrakem obrátila a najednou se hrálo v režii TJG. V sestavě došlo ke změnám a příchodem Marušky, Dobiáška a Peterky přidalo družstvo na bojovnosti, probralo se z letargie a začalo střílet branky.

Na 1:1 vyrovnal z přesilovky Albrecht, další přidal s chutí hrající Švancár a potom už přišel rozhodující moment zápasu. Ve vlastním oslabení ujel Vlach a proměnil sólo ve třetí branku domácích.

V posledních dvaceti minutách se obě mužstva pokoušela prorazit, bojovnost Gottwaldovských však nedala hostům pražádnou šanci na zvrat výsledku. Pečetil jej šest minut před koncem opět Švancár, který byl vyhlášen nejlepším hráčem TJG.

Pochvalu za nasazení ve druhé a třetí třetině celý kolektiv. Na velký jásot je ale ještě brzy. Co se v mužstvu skrývá, ukáže nejlépe tento týden, kdy se střetne se soupeři toužícími po osmém místě tabulky.

Bude to tedy velký týden pravdy, který určitě hodně napoví. Ševci stáhli náskok Kladna na rozdíl tří bodů a takovou šanci by bylo škoda promarnit. Chceme-li uspět, musíme vyhrávat. Taková je ligová matematika.

Ján Waith (Trenér VSŽ Košice): Nezopakovali jsme výkon z Pardubic a dvě třetiny hráli pod své možnosti. Teprve až v závěru jsme hráli podle představ. Porážku neomlouvá ani absence tří obou mužstva Ligy, Svitka a Vodily. Šanci totiž dostali další hráči. Měli ji využít a  dokázat vlastním výkonem, že oni patří do základní sestavy. Rozhodla už první třetina, kdy jsme za stavu 1:0 neproměnili sólový nájezd. Nemám dnes koho pochválit. Všichni zanechali dobré, ale i horší okamžiky.“

Ladislav Maršík (Gottwaldov): Prvních dvacet minut bylo zcela v režii Košic a vedení 1:0 pro nás bylo velmi lichotivé. Poté jsme pozměnili páteční sestavu a zejména Maruška vnesl do hry potřebné oživení. Díky velkému nasazení a herní koncentraci jsme nakonec uhráli oba body. Bylo to lepší střetnutí, než se Slovanem. S kvalitou soupeře rostl i náš výkon. Znovu nás podržel Roman Svačina a jedničku zaslouží celá Vlachova pětka.“

23. kolo 6. března 1988 Gottwaldov - Košice 4:2 (0:1,3:0,1:1)

Branky Gottwaldova: Albrecht, Švancár, Vlach.