1987/1988 České Budějovice - Gottwaldov 2:0

Na ledě vedoucího celku nejvyšší soutěže gottwaldovské mužstvo nezklamalo a za předvedený výkon se nemusí stydět. Celé dvě třetiny bylo favorizovaným Jihočechům nejméně vyrovnaným soupeřem, hrálo s nimi vyrovnanou partii, a kdyby v této fázi zápasu vstřelilo branku, kdo ví, jak by celé střetnutí nakonec skončilo.

Zápas se vyvíjel poměrně dobře a s koncentrovanou obranou TJG si hokejisté Motoru dlouho neuměli poradit. Gottwaldovští bránili velmi pozorně, obrana hrála s potřebnou obětavostí i nasazením a i když se domácí snažili o tlak, do brankových šancí se dostávali jen zřídkakdy.

Když už se to povedlo, likvidoval je s přehledem mladý Svačina, jemuž se opět dařilo a přenášel svůj klid na spoluhráče. Ve druhé třetině začali hosté častěji útočit, hodně toho musel pochytat reprezentační brankář Bříza a nikdo by nehádal, že hrají celky z opačných pólů tabulky.

Vrtkavé štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Motoru, jenž rozhodl zápas ve svůj prospěch až v posledních minutách. Za stavu 1:0 měl Gottwaldov velkou šanci na vyrovnání a půl minuty hrál přesilovku pět proti třem, odehrál ji v nejsilnějším složení, ale přes řadu střel výborného Břízu nepřekonal. Šance na zvrat trvala prakticky až do konce zápasu, minutu před koncem však přidali Jihočeši druhou branku a zpečetili bodový zisk.

Přes nešťastnou porážku zaslouží gottwaldovské mužstvo pochvalu za příkladnou snahu a bojovnost, jíž chybělo brankové vyjádření. Už dnes večer od 17 hodin hostí Zetor Brno a mají možnost zúročit zlepšenou formu posledních dní.

9. kolo (20. října 1987 České Budějovice - Gottwaldov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

TJ Gottwaldov: Svačina – Stavjaňa, Svoboda, Venera, Čajka, Albrecht, Peterka – Santarius, Pelc, Tomek, Jiskra, Vlach, Švancár – Dobiášek, Otevřel, Jurík – Maruška, Ryšánek, Slavík.