Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1986-1987 Vítkovice - Gottwaldov 3:5

Od první minuty bylo všechno jasné — domácí, ozdobeni plzeňským skalpem, si počínali suverénně, ke gólovým šancím však jejich snaha v první třetině nevedla. Hosté očekávaný nápor stačili eliminovat a ve druhé třetině sami udeřili. Vtipnější akce slavily úspěch, hosté po trefách Vlacha, Juríka a Jiskry už vedli 3:1. Kohouta ve vítkovické brance vystřídal poprvé v této sezóně Kurferst. V polovině zápasu občasný tlak proměnili Vítkovičtí v první úspěch, který přece jenom promíchal rozdané karty. Domácí přitlačili, vrhli se do útoku a během tří minut dokázali Prorokem a Vlkem snížit na 2:3. Začalo pravé drama, už s podstatně jiným tématem. Ve 38. minutě mohl Kasper už vyrovnat, ale brankář Svoboda se nepřestal blýskat a byl téměř nepřekonatelný. V závěrečné třetině trenér Uher nechal sedět na střídačce Peterku s R. Svobodou. Vítkovice se dostaly do tlaku, zejména při přesilovkách měly spoustu šancí, ale rozhodující gól nakonec dosáhli hosté v oslabení Vlachem, který završil hattrick. Vítkovický vabank dostal pořádnou trhlinu a už se do konce hry nedokázali vzchopit.

5. kolo 3. října 1986 Vítkovice – TJ Gottwaldov 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Vlach (Jiskra) – 0:1, 21. Jurík (Jiskra) - 0:2, 28. Jiskra (Vlach) – 0:3, 31. Prorok (Tomášek) – 1:3, 34. Vlk (Kotala) – 2:3, 50. Vlach (Jiskra) – 2:4, 50. Hermann (Prorok) – 3:4, 55. Vlach (Jiskra) – 3:5.

Rozhodčí: Gottwald — Rychlík, Lipina. Vyloučení 3:4, přesilovky 2:1, oslabení 0:1. 6000 diváků.

Vítkovice: Kohout – Kacíř, Plánovský, Kadlec, Tomášek, Kováčik, Majernák, Kalužík, Tejkl – Vlk, Kotala, Mikulenka - Hermann, Kosejk, Prorok - Chabroň, Plevák, Veliánský – Andrýs, Fabian, Kasper. Trenér: Vladimír Vůjtek.

TJ Gottwaldov: J. Svoboda – A. Stavjaňa, Albrecht, Sedlák, Kořený, Venera, Pavlas, Peterka, R. Svoboda - Santarius, Pelc, Čech – Jiskra, Vlach, Jurík - Němčický, Dobiášek, M. Stavjaňa — Kapusta, Rýšánek, Švacár. Trenér Zdeněk Uher.