1986/1987 Košice - Gottwaldov 4:1

V Košicích jsme sice prohráli, ale právě tak jsme si z mistra mohli odvést oba ligové body. Gottwaldov k nim měl stejně blízko jako jeho soupeř a v poslední třetině snad o něco blíž.

Deset minut před koncern se hrálo ještě 1:1 a v této fázi zápasu domácí hodně znervózněli, takže miska vah se přikláněla spíš na stranu hostů. Gottwaldovští hokejisté bojovali s velikým nasazením, bedlivě střežili svého protivníka a na ledě mu dovolili pramálo.

Bylo to dáno i taktickým střídáním, přičemž jednotliví hráči plnili osobní obranné úkoly. Bohužel, rozhodčí tento záměr posoudil jako úmyslné zpomalování hry a vyslovil střídačce hostů napomenutí. K osudnému rozhodnutí došlo ve chvíli, kdy byl za držení protihráče vyloučen Peterka.

Gottwaldovští se po tomto verdiktu sjeli k trenérovi, aby se dohodli, kdo zůstane na ledě a Šubrt jim okamžitě vyloučil dalšího hráče za údajné zdržování hry, které v tomto okamžiku nebylo vůbec na místě! Tím se prakticky rozhodlo o výsledku zápasu, protože domácí dali z darované přesilovky dva góly a úplně tak využili výhody, která jim spadla sama o sobě do klína. „O úmyslné zdržování vůbec nešlo, a to musel tak zkušený rozhodčí, jakým Šubrt je, jasně poznat. Hráli jsme v kombinované sestavě, musel jsem se rozhodnout, kdo půjde na led v oslabení. Kromě toho byl kolem střídačky takový rámus, že jsme neslyšeli žádné pískání rozhodčího. Od dr. Šubrta to bylo krajně neseriózní a my si budeme na něho stěžovat. To byl totiž okamžik, který rozhodl zápas, v němž jsme měli na bod,“ štvalo trenéra Gottwaldova Zdeňka Uhera.

Nu, nemá cenu naříkat, i to se může stát. Jako kolektiv zanechali hokejisté TJG v Košicích dobrý dojem a zaslouží pochvalu za bojovnost i disciplínu, která je málem dovedla k dalšímu úspěchu na ledě soupeře, Vždyť v úvodu závěrečné třetiny měli rozhodně více brankových šancí než jejich protivník. V sestavě tentokrát chyběli zranění Pelc a A. Stavjaňa (snad budou do dneška v pořádku), nehráli ani Krajč s R. Svobodou, nastoupil však opět Buřič. Dnes večer hostíme Zetor Brno a určitě uděláme všechno pro to, abychom odčinili košickou porážku.

9. kolo: 14. října 1986 VSŽ Košice - TJ Gottwaldov 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: Štefanovič, Slanina, Vodíla, Spodniak – Dobiášek. Vyloučení: 6:6. Využítí: 2:0. Rozhodčí: Šubrt – Kovel, Malý. 5000 diváků.