1986/1987 Gottwaldov - Vítkovice 9:3

Gottwaldovští nebyli před utkáním s Vítkovicemi v jednoduché situaci. Ke zraněným, brankáři Svobodovi a Peterkovi (noha v sádře), přibyli se zlomenou klíční kostí Kořený a bolestivým naražením ramena Dobiášek. Za těchto okolností neměli domácí trenéři lehkou úlohu, zvlášť, když je známo, že Gottwaldovští uhráli na domácím ledě méně bodů než venku.

Ale už začátek utkání dával tušit, že se tentokrát bude domácím dařit. Už v 1. minutě nastřelil Vlach tyčku a o dvě minuty později už domácí vedli. To Maruška dorazil zapomenutý kotouč před Kohoutovou bránou za jeho záda. Gottwaldovští se uklidnili, zatlačili hosty do obrany, získali převahu a v 15. minutě zásluhou Stavjani vedli 2:0. Ani po změně stran se situace na ledě neměnila. Branek na kontě Gottwaldova přibývalo a z konceptu ho nevyvedly ani poměrně řídké šance Vítkovických, ani branky, kterými hosté korigovali výsledek. V poslední třetině skýtala hra stejný obrázek, jen s tím rozdílem, že domácí více kombinovali a někdy zapomínali na střelbu. Proto již skóre tolik nenarostlo. Ke kladům ve výkonu Gottwaldova patřilo, že se hrálo důsledně i poctivě v obraně, čímž pomáhalo Kněžickému, který zachytal výborně. „Zachytal pozorně, především pak v první třetině, poznamenal trenér Gottwaldova Zdeněk Uher.

Vítězství jeho týmu bylo naprosto zasloužené, mezi týmy byl rozdíl třídy. Vítkovice zklamaly, v obraně chybovaly a v útoku si mnoho šancí nevytvořili. Třetí branku vstřelily až čtyři sekundy před koncem zápasu. Třemi góly se blýskl Santarius, stejným počtem asistencí Stavjaňa, který navíc ještě dvakrát skóroval.

Nyní jedou hokejisté Gottwaldova do Bratislavy, která utrpěla debakl v Plzni. Doma je však nebezpečná a tak Gottwaldovské čeká velmi těžké utkání.

Zdeněk Uher (Gottwaldov): Těší mě, že hráči dokázali ze sebe setřást to, že se nám v posledních zápasech doma nedařilo. Konečně jsme se prosadili i střelecky. Výborný výkon podal Stavjaňa. Zahrál podle našich představ.“

16. kolo sezony 1986/1987: 11. listopadu 1986 TJ Gottwaldov - TJ Vítkovice 9:3 (2:0, 5:1, 2:2)

Branky: Santarius 3, Stavjaňa 2, Maruška, Němčický, Ryšánek, Venera. Rozhodčí: Jirka – Beneš, Grúň. Diváků: 5647.