Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1985/1986 Trenčín - Gottwaldov 3:9

Hosté se dobře připravili na očekávaný nápor domácích, dokázali ho eliminovat a nespokojili se pouze s bráněním. Není divu, že potom musel brankář Svoboda poprvé zasahovat až v šesté minutě po střele útočníka Dukly Pethöho. Trenčín se dostával do tempa postupně a nerozhodným útočníkům dali lekci z útočení obránci. Paška se dostal až před bránu Gottwaldova, po opakované střele již zvedal radostí ruce nad hlavu, ale puk byl stále pouze na brankové čáře, za niž ho dorazil až dojíždějící Medřík. Trenčínský bek byl u zrodu i druhé, úspěšné akce domácích — po Hossově dlouhém pasu Talpaš zvýšil na 2:0. O přestávce nikdo asi netušil, k jak prudkému obratu dojde. V úvodu druhé třetiny navíc mohli Hanták a především Proutek náskok zvýšit. Živou vodou pro sebevědomí hostí byla první branka, kterou dal Santarius v přesilovce. Následovala neuvěřitelná série na přelomu 34. a 35. minuty, kdy během čtyřiceti sekund překonali hosté Hartmanna třikrát! Do branky nastoupil Cagaš, ale než se stačil pořádně rozhýbat, inkasoval další dva góly. Závěrečná třetina letošní sezóny na zimním stadiónu v Trenčíně měla odpovědět na poslední otazník — rozloučí se Dukla dvoucifernou porážkou?

Série o 5. místo, 2. zápas: 7. března 1986 Trenčín- Gottwaldov 3:9 (2:0, 0:6, 1:3)

Branky: 10. Medřík, 15. Talpaš, 52. Hazlinger – 39. a 47. Buřič, 31. a 53. Santarius, 35. Václavíček, 35. Pelc, 36. Jiskra, 38. Raděvič, 44. Dobiášek. Vyloučení 5:5, vyulit1 0:2. V oslabení 0:0. Sled branek: 2:0, 2:8, 3:8, 3:9. Diváků 3786.

Trenčín: Hartmann (36. Cagaš, 41. Harmann) - Hossa, Řehák, Černý, Marcinko, Medřík, Paška - Haščák, Proutek, Pethö - Božoil, Sýkora, Talpaš - Hantár, Stantien, Ševčík. Trenéři Šajban a Bruk. Od 41. minuty navíc za Trenčín hrál útok Lach – Hazlinger- Zima.

Gottwaldov: Venera, Kořený, Svoboda – Santarius, Pelc, Čech – Jiskra, Vlach, Raděvič – Chalánek, Dobiášek, Buřič – Vaculík, Kapusta, Václavíček. Trenéři: Uher, Maršík.