1985/1986 Gottwaldov - Trenčín 5:3

Všeobecně se čekalo, že se domácí v letošní ligové soutěži uspokojili tím, že se probojovali po rozpačitém začátku mezi osmičku nejlepších, tedy na místo, odkud nehrozilo nebezpečí boje o záchranu. Proto bylo radostným zjištěním, že tomu tak není.

Domácí začali dobře, ale chybělo tomu ono pověstné nasazení. Měli sice převahu, často zaměstnával brankáře Cagaše, který řadu příležitostí zlikvidoval, a tradičně nedokázali proměňovat šance i z kategorie vyložených. A tak nebylo divu, že je vojáci potrestali gólem vstřeleným do konce v oslabení. Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Znovu šli Trenčínští do vedení a znovu Gottwaldov kontroval. Měl převahu, která, zejména ve druhé části hry, byla zřejmá a výrazná, Opět však branku netrefil a byli to naopak hráči Dukly, kteří nečekaně vstřelili vedoucí branku.

Ani poslední část hry nevypadala jinak, než ty předešlé. Gottwaldov útočil, hosté čekali na chybu. Naštěstí však Gottwaldovští našli střeleckou mušku v pravý čas. Dokázali vyrovnat, a když už do konce nechyběly ani tři minuty, dokázali v rozmezí osmi sekund vstřelit dva branky. Bylo rozhodnuto.

A to znamená, že se série Gottwaldova a Trenčína bude hrát na tři utkání. Ovšem dvě zbývající se už budou konat na Slovensku.

Hlavní Kokš hlavní mnoho promíjel, zejména hostům, v závěru se mu střetnutí mnoho nepovedlo.

Trenér Zdeněk Uher (Gottwaldov): „Na mužstvu byla znát čtrnáctidenní přestávka, zejména v herním projevu. Hráči byli bez tréninku a utkání s Brnem nic nepřineslo. V samotném střetnutí bylo patrné, že Pelc není ještě zdravotně v pořádku, nechali jsme jej odpočívat. Zkorigovali jsme hru na tři útočné formace a bylo to znát. Za mladou čtvrtou řadu jsme dali zkušenou obranu Stavjaňa, Albrecht a jejich výkon šel nahoru.“

O 5. místo: 1985/1986 4. března 1986 TJ Gottwaldov – Trenčín 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)

Branky Gottwaldova: Dobiášek, Kapusta, Raděvič, Vláclavíček, Santarius. Rozhodčí: Kokš – Caban, Kriška. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváků: 6156.