1985/1986 Gottwaldov - České Budějovice 4:2

Motor hrál od prvních minut velmi aktivně, přesto se neubránil tlaku, z něhož už po 180 sekundách po nájezdu trefil Buřič tyčku. Jihočeši nevyužili přesilovku, naopak Albrecht pořádné vyprášil Gulovy betony. Neúspěšné skončila koncovka rychlé akce Pelce s Čechem a bylo přímo ze vzduchu cítit, jakou nervozitou je atmosféra nabita. Nádherné sólo Vlacha přes celé kluziště zmařil Gula povyjetím, kotouč z hole nejlepšího domácího útočníka projel centimetry vedle levé tyčky. Gottwaldov se přece jen v prvé části branky dočkal, dokonce takové, které dostávají přívlastek „do šatny“ 34 sekund před první sirénou vystřelil Sedlák plachtící kotouč, který Dobiášek těsně před Gulou tečoval. Po úderu ale přišel protiúder, protože pohybliví hosté stále více využívali každé chyby, každého za-váhání. A tak se už 68 sekund po začátku druhé dvacetiminutovky radovali z vyrovnání, které by zase mohlo nést označení »ze šatny«. To byla ovšem sprcha opačné teploty, Buřič ještě trefil Gulovu hůl, Vlach nestačil zblízka dorazit, ale Caldr z rychlé protiakce překvapil Svobodu a Motor se ujal vedení. Naštěstí pro domácí, kteří ve vlastní třetině vyráběli zřejmě díky nervozitě, ale také únavě z neobyčejné náročné série nečekané chyby, dokázal po dvou minutách po Caldrově úspěchu Santarius znovu srovnat skóre. Dva fauly Soudka neznamenaly tentokrát pro domácí kýžený efekt z přesilovky. Buřič před Gulou nedorazil další velké sólo Vlacha, volej Santariuse šel těsné vedle a největší příležitost 'zmařil Jiskra, který úplně sám před brankou hostí minul Gulovu pravou tyčku. A tak v poslední třetině se začalo o všechno hrát znovu. Motor musel otevřít hru dokořán, nic jiného mu nezbylo. Včera excelující Vlach měl další příležitosti r ke zvýšení svého střeleckého konta, ale tentokrát mnohdy i nezištně přihrával. Další volej Santariuse vyrazil Gula nad a podobně jako v uplynulých utkáních gottwaldovsky tlak se čtvercem času neustále rostl. O konečné jistotě pobytu ve finálové osmičce rozhodlo pro domácí rozpětí 38 sekund.

2. února 1986 33. kolo: TJ Gottwaldov – České Budějovice 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 20. Doblášek, 29. Santarius, 51. Jiskra, 51. Chalánek – 22. Král, 27. Caldr. Nahrávky: Sedlák, Čech, Vlach, Dobiášek – Ťoupal. Rozhodčí: Lípa – Horský, Rychlík. Vyloučení 2:3, bez využití. Sled branek: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2. 4:2. 9000 diváků - vyprodáno.

TJ Gottwaldov: J. Svoboda — Stavjaňa, Peterka, Venera, Sedlák, R. Svoboda (33. Kořený) - Santarius, Pelc, Z. Cech - Jiskra, Vlach, Raděvič - Chalánek, Dobiášek, Buřič. Trenéři Uher, Maršík.

České Budějovice: Gula — Kolda. Soudek, Suchánek, Benišek, Joun — Lála, Král, F. Čech - Ťoupal, Ondrejec, Caldr - Kolář, Hejna, Tlačil. Trenéři: Červený, Jágr, Šrámek.