Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1983/1984 Pardubice - Gottwaldov 2:1

Když gottwaldovský celek nastupoval na led pardubického stadionu, nikdo z diváků by za něj nedal ani zlámanou grešli, protože při cestě k utkání havaroval jejich autobus v Litomyšli. Více k události čtěte kliknutím na odkaz. Sotva začala liga, zranili se Pecivál s reprezentačním brankářem Králíkem a Říhou. Třetí jmenovaný sice na zápas odjel, ale zranil se během havárie (zlomená noha), nastoupit nemohl ani Albrecht (zraněné koleno) a Vajčner má nohu v sádře (rovněž zranění kolena) Ostatní však vyjeli na led a i když byli potlučení a otřesení, pustili se do boje….

Tesla na okolnosti vzala v první třetině ohled a šla do vedení v 7. minutě brankou Dinise, který využil dezorientaci gottwaldovské obrany. Ve druhé části se celek hostí vzpamatoval z poúrazového šoku, silně přidal na důrazu, což museli svěřenci trenéra Uhra akceptovat, jestliže nechtěli ztratit utkání. Střelci Tesly si snad vybírali náhradní volno, protože po čtyřiceti minutách svítilo na ukazateli spíše fotbalové skóre 1:0.

Světlými okamžiky úporně bojovného utkání byla rybička Františka Musila na unikajícího Kociána, poté kulečník tria E. Musil – Čech – Vršenský, kdy kotouč létal mezi tyčemi, ale cestu do branky nenašel. Otočka Koďousova a v 37. minutě Mezkova tyč.

Drama v závěru gradovalo a zatím letos nejvíce naplněné ochozy pardubického zimáku viděly tyč Střídy, Dinisovu bombu od modré, kterou překvapil jinak pozorného Pešata. Poté potrestanou chybu Haška a F. Musila, kdy kotouč nastřelený Santariusem na zadní hrazení, se dostal k volnému Venerovi – 2:1. Viděly i neproměněné trestné střílení nařízené za sražení unikajícího Čecha Kořeným ve vyložené pozici. V závěru oba vyčerpaní soupeři byli hodně nepřesní, proto se nepodařilo hostujícímu celku úspěšně završit 35sekundovou power-play.

Ladislav Maršík (trenér TJ Gottwaldov): „Po nepříjemnosti v Litomyšli jsme měli z utkání obavy. Hráči však mile překvapili a podali bojovný a obětavý výkon. Využili jsme minimum šancí, s jedním gólem nelze myslet na nějaký bodový zisk. Říha si v letošní sezoně už těžko zahraje, Albrechtovo naražení kolena nebylo vážné a v sobotu proti Českým Budějovicím nastoupí.“

7. kolo 4. října 1983 Pardubice - Gottwaldov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 7. a 44. Dinis – 51. Venera. Nahrávky: slavík, Koďousek. Rozhodčí: Šubrt – Šatava, Vala. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 29:29. Diváků: 5400.

Pardubice: Hašek – Marek, Levinský, Střída, Bezdíček, Seidl, F. Musil – Slavík, Koďousek, Dinis – Šejba, Veith, Velínský, Bažant, Jiroutek, L. Kopecký – E. Musil, Čech, Vršanský. Trenéři: Uher, Franěk.

Gottwaldov: Pešat – Peterka, Michalovský, Sedlák, Korph, Čajka, Venera, Zavrtálek – Mezek, Pelc, Čech – Hulva, Kocián, Kořený – Santarius, Jiskra, Vodák – Buřič, Dobiášek, Chalánek. Trenéři: Haber, Maršík.