1983-1984 Gottwaldov - České Budějovice 4:0

Gottwaldovští hokejisté ještě v ligovém střetnutí, hraném před televizními kamerami, nevyhráli. Až tentokrát, i když dlouho bylo utkání na vážkách. Do střetnutí nastupovali bez zraněných Pecivála, Králíka a Říhy. Hostům chyběli nemocní Kolda a Kočer. Šance byly tedy vyrovnané, pro hosty mluvili reprezentanti v jejich řadách, pro domácí prostředí.

Oba kolektivy začaly, a celé utkání hrály, se zajištěnou obranou, přičemž nevynechali ani jednu příležitost k ohrožení soupeřovy branky. Už v 8. minutě vedli domácí 1:0 po pěkné akci nejmladšího útoku. Pak se však střelci na dlouhé minuty zcela odmlčeli. Ve druhé třetině totiž hosté přidali na tempu i důrazu, získali převahu, na dlouhé chvíle zamykali Gottwaldovské v jejich obranné třetině a také si vytvořili řadu dobrých střeleckých příležitostí. Všechny s přehledem řešil mladý Pešat v bráně domácích (byl také po utkání vyhodnocen nejlepším hráčem domácích). Zlikvidování šancí reprezentantům, zejména Caldrovi, bylo doslova ukázková. Rozhodnout tedy měla až poslední část hry., A také rozhodla. Nejprve domácí využili přesilové hry ke vstřelení druhého gólu, pak při hře v oslabení 3 na 4 zvýšili na 3:0, a to už bylo jasné, že body zůstanou doma. Do konce střetnutí totiž chyběly 3. minuty. Na dotvrzení zlepšeného výkonu ještě v posledních minutách využil Mezek chyby hostující obrany a vstřelil čtvrtý gól. Bylo rozhodnuto. Je ale pravdou, že průběh neukazoval na tak vysoké vítězství. Hra byla rušná, šance na obou stranách, ale proměňovat je dokázali jen gottwaldovští hokejisté. Vítězstvím se s 10 body dostali opět na třetí místo v tabulce. V televizním střetnutí se líbil mladý brankář Pešat, obrany zahrály spolehlivě, z útočníků pak Vodák, čtvrtá řada Chalánek. Dobiášek, Buřič, nezklamali ani Jiskra se Santariusem a Kocián.

Příští utkání hraji Gattwaldovští v Jihlavě, a za týden proti Dukle Trenčín už by se měl v sestavě objevit první ze zraněných brankář Jiří Králík.

8. kolo 8. října 1983 TJ Gottwaldov - Motor Čes. Budějovice 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)