1977-1978 Přerov – Gottwaldov 1:6

Hattrickem režíroval Jaroslav Santarius vítězství TJ Gottwaldov na ledě Přerova 6:1. Dvě kola před koncem I. NHL vede tabulku dva body před druhou Opavou. Po špatném výkonu v posledním utkání proti Karviné si Gottwaldovští byli vědomi, že musejí proti Přerovu nasadit všechny síly, chtějí-li uspět. Zadařilo se jim to na sto procent.

Domácí byli rovnocenným soupeřem jen deset minut. Pak přišla smršť čtyř gólů. Svého soupeře ševci zamkli do kleští, odstřelovali jeho branku a z pěkných akcí nasázeli čtyři góly, což celý zápas rozhodlo. Skóre otevřel dvěma zásahy hrdina zápasu Santarius, třetí gól přidal Sedlák a do kabiny přidal čtvrtý Leška.

Domácí nenašli síly k odporu ani ve druhé třetině v níž inkasovali další dvě branky. Až poslední část byla vyrovnaná. To už hosté měli vítězství zajištěné a tak mohli zvolnit tempo. Závěrečná pěstní výměna názorů mezi domácími Řezáčem s Dvořákem a Veselým s Rosickým na výsledku už nic nezměnila.

42. kolo: 5. března 1978 Přerov – Gottwaldov 1:6 (1:4, 0:2, 0:0)

Branky: 4. Svoboda – 13. 14. a 38. Santarius, 15. Sedlák, 19. Leška, 36. Vančura. Rozhodčí: Trégl – Mikulička, Tomica. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Navíc Řezáč a Dvořák (Přerov) – Veselý a Rosický (Gottwaldov) na 5 minut za hrubost. Diváků: 4700.