1976-1977 Pardubice - Gottwaldov 9:7

Hattrickem během šesti minut do sítě brankáře Ráca se blýskl bývalý útočník Zdeněk Čech. Otec bratrů Martina a Filipa Čechových nastřílel vůbec třetí nejrychlejší hattrick ve zlínské historii v nejvyšší soutěži. Na body to ale nestačilo. Domácí vedli 4:1, 5:2 a 8:3, jenže hosté se během závěrečné třetiny dotáhli až na 8:7.

Pardubice šly do vedení trefou Martince z prvního útoku, v 5. minutě však Gottwaldov vyrovnal Vodákem a nečekaně převzal iniciativu. Mladičkému Santariusovi se asi rozklepala kolena, když byl třikrát sám před Crhou a ani jednou nedal!

Branky však stříleli Pardubičtí a po čtvrté z nich vystřídal Pertla Valašek. Ze stavu 4:2 zvýšily Pardubice až na 7:3.

Když následně přidali domácí další gól, zdálo se být hotovo. Nováček však nesložil zbraně a čtyřmi brankami po sobě nejenže vyvedl favorita z míry, ale dokonce snížil na nejtěsnější rozdíl. Vyděšené pardubické publikum s úlevou přivítalo ne zcela zdravého Crhu opět v brance.

Spoustu práce odvedla elitní útočná řada TJG, jež ze sedmi branek nastřílela hned pět. Autor tří gólů Zdeněk Čech se rozpomněl na svou někdejší formu a po 33. kole nejvyšší soutěže dostihl dosud nejúspěšnějšího střelce ševců Antonína Veselého.

V sestavě došlo k několika kosmetickým změnám. V obraně nastoupil Franěk místo Sedláka, v Pelcově útočné řadě Santarius místo Štěpáníka. Jinak bylo složení TJG běžné a odpovídalo sestavě z posledních zápasů. Po třetí čtvrtině nyní následuje čtrnáctidenní přestávka a závěrečnou část ligy zahájí hokejisté TJG dvěma zápasy na ledě soupeřů.

33. kolo 11. února 1977 Pardubice - Gottwaldov 9:7 (4:2, 3:1, 2:4)

Branky: 18. a 40. Haňka, 1. Martinec, 12. Paleček, 19. Bulis, 23. Koďousek, 27. Novotný, 43. Samonský, 57. Novák - 46., 49. a 52. Čech, 5. Vašek, 20. Pelc, 25. Šivic, 54. Santarius. Rozhodčí: Budinský - Tatíček, Váša. Diváků: 3500. Sled skóre: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3, 8:3, 8:7, 9:7

Pardubice: Crha (20. - 54. Rác) - Bezdíček, Sekera, Dočkal, Nešťák, Boučka, Novotný - Martinec, Novák, Velínský - Beránek, Kaďousek, Haňka - Bulis, Stix, Paleček. Trenér: Střída, Franc.

Gottwaldov: Pertl (19. Valášek) - Hanačík, Michalovský, Jenáček, Šivic, Franěk, Venera - Santarius, Pelc, Čech - Veselý, Vašek, Vodák - Maršík, Jiskra, Vlk. Trenéři: Kožela, Heim.