1972-1973 Zbrojovka Vsetín - TJ Gottwaldov 3:4

Valašské derby mezi hokejisty Gottwaldova a Vsetína proběhlo na otevřeném stadionu Zbrojovky. Nevalná kvalita ledu hrála ve prospěch domácího družstva. S přihlédnutím k tomuto faktu byli hosté s jednobrankovým vítězstvím naprosto spokojení.

Hosté nastoupili v obvyklé sestavě a po nervózním začátku šli Stanislavem Přikrylem do vedení. Střeleckých příležitostí bylo na obou stranách dost, v průběhu první třetiny se však již nikomu nepodařilo skórovat.

Brankostroj Gottwaldova se naplno rozjel až v závěru druhé třetiny, kdy z velké převahy vytěžili ševci trefy Hanačíka, Doláka a Kožely čtyřbrankový náskok, který sliboval klidný závěr zápasu.

Tato prognóza se však nenaplnila.

Nejlepší hráč Zbrojovky, někdejší útočník TJG Bršlica nejdříve snížil na 1:4, pět minut před koncem vstřelil i druhý gól Vsetína a domácí se vzepjali k obrovskému finiši, z něhož padla ještě jedna branka zásluhou Michaloviče do sítě gottwaldovského Valáška.

Tím však i oni vystříleli svůj střelecký prach a ani závěrečná minutová pawer play na výhře hostů 4:3 nic nezměnila.

V týmu Gottwaldova zachytal velmi dobře Valášek, z obránců zahrála nejlépe dvojice Jenáček - Hanačík a v útoku tradičně dominovala Plíhalova řada. Líbil se také bojovný Maršík.

Před pětistovkou diváků dobře řídili Svoboda se Sobotkou. Mezi přihlížejícími byla i výprava gottwaldovských fanoušků, kteří přijeli své mužstvo povzbudit v boji o důležité mistrovské body.

V neděli hostí hokejisté TJG Slezan Opava. Čtyři kola před koncem soutěže zůstávají s pětibodovou ztrátou na druhém místě tabulky za VŽKG Ostrava. Příští středu hrají Gottwaldovští v Jihlavě, poté se doma střetnou s Prostějovem a poslední utkání letošní národní ligy sehrají na ledě Vítkovic.

24. kolo: 14. února 1973 Zbrojovka Vsetín - TJ Gottwaldov 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)

Branky: Bršlica 2, Michalovič - Přikryl, Hanačík, Dolák a Kožela. Rozhodčí: Sobotka - Svoboda. Vyloučení: 4:7, navíc Hedvábný (Vsetín) na 10 minut. Diváků: 500.

Autor: Naše Pravda - Viktor Knap s úpravou Daniela Ostrčilíka