Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

SK Baťa Zlín 1928-1945.jpgSokol Botostroj Zlín 1948-49.jpg

ZK Baťa Zlín 1945-1948.jpg

Sokol Svit Gottwaldov 1949-1952.jpgSpartak a Jiskra Gottwaldov 1952-1958.jpg

TJ Gottwaldov 1958-1990.jpg

SK Zlín, AC ZPS Zlín 1990-1997.jpg

HC ZPS Barum Zlín 1997-1999.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Hamé 2002-2007.jpg

HC RI Okna Zlín 2007-2009.jpg

 


1972/1973 Kopřivnice - Gottwaldov 0:0

„Jenom po červenou,“ psal tehdejší tisk po bezbrankové remíze v Kopřivnici, která tak získala ve třetím kole první bod. „Chyběla koncovka,“ zářil další z palcových titulků. „Dlouhé minuty jsme dokázali zamknout soupeře v jeho třetině, ale ani jednou jsme nedokázali vstřelit branku,“ hodnotila Naše Pravda.

Padly celkem tři branky, v poměru 2:1 pro Kopřivnici, jenže všechny byly neregulérní….

Oba brankáři - kopřivnický Milan Magdalík i gottwaldovský Jiří Králík zaslouží absolutorium.

Hokejisté Gottwaldova se rozpomněli na svou starou bolest - střelbu. Konečný bezbrankový výsledek je k vidění spíše ve fotbale, než druholigovém hokeji. Body však byly rozděleny spravedlivě, i když z remízy měli mnohem větší radost Kopřivničtí než ševci.

Mužstvo TJG, které nastoupilo ve stejné sestavě jako proti Dukle Hodonín, mělo hned v první minutě velkou šanci, když na brankáře Magdalíka jel sólo Vodák.

Nedal!

Počáteční nápor hostů otupilo vyloučení Zajíčka, při němž domácí převzali iniciativu a v 6. minutě dokonce skórovali, jenže rozhodčí gól správně neuznali pro předchozí hru vysokou holí. Ještě v úvodní třetině se zranil Karel Heim, jehož vystřídal Zelenický. Zejména při zakončování akcí hostům citelně chyběl.

Bilanci první třetiny dokresluje sólo Václava Králíka, které skončilo pouze na tyči kopřivnické branky. Hra byla neurovnaná, domácí více stříleli. Gottwaldovští hráli sice dobře v obranné třetině, nedařilo se jim ale za červenou čárou.

Ve druhé části si hosté vynutili mírnou převahu, stále jim však chybělo zakončení. To platí zejména o Plíhalově útoku, který byl bruslařsky na výši, chyběl mu však větší důraz před brankou výborného Magdalíka. Ve 27. minutě se po chybě Zajíčka vyznamenal brankář Jiří Králík, který zlikvidoval nebezpečnou akci domácích. O chvíli později spálil největší šanci utkání Jenáček, který ze čtyř metrů netrefil branku Tatry.

Škoda, že Václav Králík z další velké příležitosti dopravil touš za Magdalíkova záda pouze nohou a branka nemohla být uznána. Až do konce třetiny hosté mnohem více kombinovali, než stříleli a domácí se jejich kombinacím ubránili.

Závěr zápasu přinesl nejvíce vzruchu v 50. minutě, kdy z akce tři na jednoho sice Kopřivničtí překonali brankáře Králíka, Medlík však při tom stál v brankovišti a za zbytečné komentáře si vysloužil trest od rozhodčího Bezoušky.

Posledních deset minut přineslo ještě několik vyloučení, na bezbrankovém stavu se však již nic neměnilo. Z Gottwaldova zaslouží pochvalu brankář Králík, v obraně byli nejlepší Herčko a Svoboda. V útoku pak duo Kožela - Maršík. Marně se však hledá pohotový střelec. Proti Karviné bude navíc chybět Heim, který má zle poraněný kotník.

Trenér Jaroslav Stuchlík (TJ Gottwaldov): Utkání pro nás dopadlo nešťastně. Měli jsme 70 až 80 procent ze hry. Útočníci však nedovedli akce zakončit. Koncovka jim dělá potíže. A nejen nám, ale všeobecně mužstvům. Měli jsme osm vyložených šancí. Hráči nejsou zvyklí k jednoduchému zakončení. Pramení to z podvědomí raději si hrát s pukem, než účelně zakončit. Jakoby se hrou s kotoučem vyžívali a zapomínali na to nejdůležitější - střílet góly. Ve druhé polovině jsme čekali zvrat, věřili jsme, že se nám branku podaří vstřelit. Nešlo to.

Koho bych chtěl pochválit? Brankáře Králíka, celý kolektiv pak plnil úkol vycházet ze zajištěné obrany. Útočníky za jejich nemohoucnost pochválit rozhodně nemůžu. Naopak rozhodčí Bezouška s Vysloužilem podali vynikající výkon.“

3. kolo: 15. listopadu 1972 Kopřivnice - Gottwaldov 0:0

Rozhodčí: Bezouška - Vysloužil. Vyloučení: 5:5.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář