Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

SK Baťa Zlín 1928-1945.jpgSokol Botostroj Zlín 1948-49.jpg

ZK Baťa Zlín 1945-1948.jpg

Sokol Svit Gottwaldov 1949-1952.jpgSpartak a Jiskra Gottwaldov 1952-1958.jpg

TJ Gottwaldov 1958-1990.jpg

SK Zlín, AC ZPS Zlín 1990-1997.jpg

HC ZPS Barum Zlín 1997-1999.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Hamé 2002-2007.jpg

HC RI Okna Zlín 2007-2009.jpg

 


1970-1971 Vsetín - Gottwaldov 0:4

Středomoravské derby hrané ve středu večer na vsetínském ledě, zaplnilo do posledního místečka nekrytý zimní stadion Zbrojovky. Kromě příznivců domácího družstva se však v hledišti sešlo i několik desítek nejvěrnějších skalních Gottwaldova, kteří se přijeli podívat, jak si povedou hokejisté TJG v souboji s družstvem, které ve druhém kole soutěže připravilo nečekaně o bod VŽKG Ostrava.

Hráči obou celků se velmi dobře znají. Vždyť větší procento družstva Vsetína tvoří odchovanci Gottwaldova. A také trenéra Zbrojovky Jiřího Matějů si gottwaldovští diváci ještě dobře pamatují z dresu svého týmu. A tak i úvodní minuty zápasu přinesly klidný hokej bez dramatických okamžiků.

První vzruch nastal v 10. minutě, když Vašek Králík poprvé dopravil kotouč za záda výborně chytajícího Vyorala. Ke konci tlaku Gottwaldova korunoval Herčko ještě druhou brankou. A to byl pro Vsetín ještě příznivý výsledek, neboť celkem čtyřikrát zazvonila tyč branky domácích a několika dalším úspěchům hostí zabránil Vyoral, který ještě v této třetině zlikvidoval tři sóla svých bývalých spoluhráčů.

Ukolébání převahou v první třetině zahájili hráči TJG druhou část hry velmi vlažně. Hra se v těchto fázích vyrovnala a Gottwaldov se nedokázal prosadit proti důslednému forčekování domácích, kteří značně přiostřili hru ve svém obranném pásmu. Když navíc hosté hráli zbytečně sóĺovali na úkor kombinace, nebylo divu, že druhá třetina skončila bez branek.

Než připravili pořadatelé na závěrečnou část zápasu nový led, měl trenér Sýkora dost času k tomu, aby vytkl svým svěřencům chyby z předchozích minut a vyburcoval družstvo k tomu, aby nedali domácím žádnou šanci na zvrácení výsledku utkání.

Úvod třetí třetiny byl zbytečně dramatický, když na trestné lavici odpočívali hned tři hráči Gottwaldova, a tak se první minuty museli bránit poslednímu náporu Vsetínských, kteří hráli dlouhých devadesát vteřin přesilovku pět na tři. Potom se však opět přenesla hra do obranného pásma Vsetína a jen mimořádná dispozice domácího brankáře a špatná střelba hráčů TJG rozhodly o tom, že na konto Vsetína byly připsány pouhé dvě branky. Postarali se o ně Svoboda s Bavorem.

V průběhu zápasu bylo vyloučeno osm hráčů Gottwaldova a sedm domácích, z toho Bureš na 10 minut za nesportovní chování. Ostravští rozhodčí Valenta a Hlavatý pískali oboustranně nepřesně.

U Vsetína byl daleko nejlepším hráčem brankář Vyoral, který zahrál svůj životní zápas. Líbil se i kapitán družstva Kroupa. Opora družstva obránce Landa, který se chystá do Itálie, přihlížel ze střídačky. Z gottwaldovských hráčů zaslouží již tradiční pochvalu za bezchybný výkon brankář J. Králík, z obránců byl nejlepší Svoboda, v útoku se dařilo zejména v posledních dvaceti minutách novopečenému otci Vodákovi, který dva dny po radostné události v rodině K. Svojšeho potvrdil, že se hokejistům TJG se letos mimořádně vydařila „úroda“ dcer.

K nedělnímu zápasu s VŽKG nastoupí TJG ještě stále bez zraněného Bršlici, a obránce Pokorného, jenž čeká na prosincový přestupní termín hráčů.

4. kolo 18. listopadu 1970 Zbrojovka Vsetín – TJ Gottwaldov 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky: Králík, Herčko, Svoboda, Bavor. Rozhodčí: Hlavatý, Valenta. Vyloučení: Diváci: 2000.

HLASY TRENÉRŮ

Vl. Sýkora (trenér Gottwaldova): „Zápas byl pro mě další cennou zkušeností. Jednak co se týče hry soupeře v obávaném domácím prostředí a dále v proměnlivosti vlastních hráčů, kteří dokáží střídat dobré okamžiky se slabšími. Po exhibici v I. třetině svého soupeře v druhé části trochu podcenili a nakonec z toho byl dost nepříjemný hokej, i když o vítězství nebylo pochyb.“

Jiří Matějů: (trenér Zbrojovky Vsetín): „S výsledkem jsme spokojen, odpovídala obrazu hry. Gottwaldov si dlouho nemohl poradit s naším způsobem hry a Vyoral byl vynikající. Vaše družstvo by mělo být jasným vítězem naší skupiny, i když mám dojem, že soupeř s více dobrými jednotlivci vám na vlastním ledě může dělat hodně starostí.“

Karel Heim (útočník Gottwaldova): „Jsou to cenné body, jinak to byl divný hokej. Jirka Matějů na nás vymyslel taktiku – chytat nás na modré. Prostě všichni hráči před brankářem Vyoralem. Ale Franta zvaný Worvik se vytáhl, to je pravda. Vsetínští bránili, vyhazovali a tak se myslím divákům moc nelíbila. A potom – zbytečně bylo mnoho vyloučených!“

-vk-

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář