Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1965-1966 ZKL Brno - Gottwaldov 13:3

Střely? 9:41 na branku v neprospěch Gottwaldova. „Hráči TJ Gottwaldov přijeli s vědomím, že si odtud body neodvezou. Na tom založili i svou taktiku. Každý hráč obráncem, každý hráč brankářem,“ popisoval Československý Sport destruktivní taktiku Gottwaldova na ledě tehdy již desetinásobného šampiona. Téměř dvě třetiny se jim to dařilo, Brno střílelo góly jen z dálky. Na technické kousky nebylo dlouho místo.

Po úvodní nirváně, kdy snad ševci byli duchem ještě v Cortině nebo Miláně, rozehráli se domácí v pěkných žlutočervených dresech k exhibičnímu výkonu. Dokázali ještě v první části vyrovnat a to co, se sneslo na Valáškovu klec ve druhé třetině, to byla hotová smršť.

Pražané se před utkáním netajili optimismem: „Taktika bude jediná - odvézt oba body.“ Mladí hráči Motorletu také skutečně bojovali, ale listy z knihy hokejové taktiky začali rychleji obracet domácí, citlivě vedení Slávkem Bartoněm. Zpřesnily se přihrávky a zjednodušilo se zejména rozehrání z obranné třetiny.

Radost jsme měli zejména z klidu a chladnokrevnosti při zakončení. Jen namátkou připomeňme akce Maršíka s Landou, nebo Trtílkův blafák - to byly hokejové pochoutky. Přetížená obrana Pražanů stačila někdy jen přihlížet.

Přestože nemohli k utkání nastoupit nemocný Heller a zraněný Schwach, podařil se trenérovi Bartoňovi stoprocentně tah se zařazením mladého Poláčka do středu druhé formace. Jirka byl nejen autorem tří branek (čtvrtou mu rozhodčí neuznali pro porušení pravidla o postavení hráče v brankovišti). ale velmi dobře zásoboval přesnými pasy obě křídla. A tak vlastně debut v ligovém dresu (do neděle zahrál jen několik minut) byl pro něj opravdu úspěšný.

Nutno vyzvednout po slabším začátku také výkon zadních řad v čele s Přecechtělem, Landou a Zd. Poláčkem, bojovnost Stuchlíkovu a „probuzení“ Bavorovo ve druhé půlce utkání, jelikož na začátku jsme ho na ledě příliš nevnímali.

10. října 1965 ZKL Brno - Gottwaldov 13:3 (3:1, 4:1, 6:1)

Branky: Meixner, Bubník, Vaněk po 2, Potsch, Kocourek, Danda, Černý, Skopal, Jiřík a vlastní (po akci Bubníka) - J. Poláček, Bavor, Trtílek. Střely na branku: 41:9. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 9000. Rozhodčí: Prejza a Bartoš.

ZKL Brno: Nadrchal - Potsch, Kocourek, Mašláň, Meixner - Bubník, Vaněk, Černý, Ševčík, Kepák, Jiřík, Bárta, Skopal, Danda, Farda. Trenér: Bouzek.

Gottwaldov: Přecechtěl - Z. Poláček, B. Kožela, Landa, Hedvábný - Schwach, Bavor, Maršík, Klíma, Trtílek, Baumruk, J. Poláček, Kašťák, B. Kožela, Stuchlík. Trenér: Kobranov.