Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1963-1964 VŽKG Ostrava – Gottwaldov 7:1

Kdy tohle skončí!? Během pěti minut druhé třetiny inkasovali pět gólů a bylo hotovo. Prvoligoví hokejisté Gottwaldova tak okusili už sedmou porážku v řadě a jedenáctou z posledních dvanácti zápasů. Až za stavu 0:5 snížil Klíma, nakonec však Vítkovice vyhrály jasně 7:1.

Mužstvo Gottwaldova v Ostravě zklamalo. Jeho zásluhou byla hra pro 4 000 přítomných diváků málo zajímavá, bez patřičného hokejového vzruchu. Útočníkům chyběl vtip, cit pro přihrávku i potřebný důraz. Obránci nestačili rychlostí.

Prvoligový výkon kromě brankáře Přecechtěla předvedli jen obránce Heller, druhý útok vedený Klímou a vedoucí třetí řady J. Kožela. U Vítkovických měl brankář Mikoláš málo práce, z obránců hráli nejlépe Berek a Kasper, z útočníků Vlach, Janiurek a Tomášek.

22.kolo: 12. prosince 1963 TJ VŽKG Ostrava – TJ Gottwaldov 7:1 (2:0, 5:1, 0:0)

Branky: B. Berek 3, Matěj, Grabovský, Tomášek, Kurovský – Klíma. Rozhodovali Bartoš a Hollý, vyloučení 0:1, pohár slušnosti 0:2, akce brankářů: Mikoláš 26 (8-10-8), Přecechtěl 45 (15-14-16). Přihlíželo 4 043 diváků.

TJ VŽKG: Mikoláš – M. Berek, Kasper, Metelka, Richtár – Návrat, Grábl, Vlach – Tomášek, Janiurek, Matěj – Tesařík, Grabovský, B. Berek – Kurovský. Trenér Sýkora.

TJ Gottwaldov: Přecechtěl – B. Kožela, Heller, Kozel, Karlík – Charous, Stuchlík, Bršlica – Maršík, Klíma, Trtílek – Vaďura, J. Kožela, Černý – Führich. Vedoucí Matějů.

Autor: Daniel Ostrčilík využitím archívu (Československý sport, Naše Pravda). Připravil a přepsal: Pavel Janošek